Чому війна дає шанс Україні стати новим європейським ІТ-хабом

334

Зараз саме час показати чому Україна не Росія, і інвестувати в нашу країну стратегічно вигідно. Є всі можливості «перенести» багатомільярдний бізнес, який був між США, Європою і Росією, на територію нашої країни. Сьогодні Київ вже успішно конкурує, навіть без Сколково, з Москвою за те, щоб зайняти позицію нового європейського ІТ хаба. Це місце, яке як магніт притягує інвесторів, підприємців, стартапів завдяки новим можливостям, присутності таланту, відсутності візи.

Поділитися:

Зараз саме час показати чому Україна не Росія, і інвестувати в нашу країну стратегічно вигідно. Є всі можливості «перенести» багатомільярдний бізнес, який був між США, Європою і Росією, на територію нашої країни. Сьогодні Київ вже успішно конкурує, навіть без Сколково, з Москвою за те, щоб зайняти позицію нового європейського ІТ хаба. Це місце, яке як магніт притягує інвесторів, підприємців, стартапів завдяки новим можливостям, присутності таланту, відсутності візи. Наш меседж світової спільноти: кращі санкції проти Росії — це інвестиції в Україну. Конференція U. T Gem 17-18 вересня в Сан-Франциско проводиться для того, щоб цей меседж прозвучав і був проаргументирован. Для України-це можливість перефокусувати увагу міжнародних інвесторів, таких як: Jim Smith (Mohr Davidow Ventures), Max Skibinsky (Andreessen Horowitz), Semyon Dukach (Techstars), Marvin Liao (500 Startups) та інших 800 учасників заходу на співпрацю Україною, а не Росією.
Війна – нові можливості для інвесторів
Наявність війни в країні є для багатьох інвесторів стримуючим фактором, але не для інвесторів в ІТ для яких це нові можливості. Ізраїль вже 50 років знаходиться у стані війни, та незважаючи на це, в економіку країни інвестується мільярди доларів щорічно. Тільки в 2013 році, згідно зі звітом ООН про закордонні інвестиції у світі, інвестиції в Ізраїль склали рекордну суму — 11,8 мільярда доларів, що на 24% більше, ніж у 2012 році.
Україна може залучати щорічно не менші суми інвестицій – для цього вже є:
1.Інтеграція зі світовими IT-компаніями. А це в тому числі питання безпеки нашої країни. І в Україні вже працюють офіси R&D Samsung, NetCracker, Magento та інших глобальних компаній. Ми йдемо по шляху ізраїльської моделі, коли офіси дослідження і розробки перебувають в Україні, а залучення інвестицій, зокрема у США. «Мізки» залишаються в країні, а сама бізнес-діяльність ведеться за її межами, і виручені гроші (глобального) спрямовуються на створення нових робочих місць і виховання нового покоління айтішників в Україні.
2.Зміна структури експорту. Сьогодні до 70% ізраїльського експорту відноситься до хайтеку, а ще якихось 50 років тому це були апельсини та інші фрукти. Точно так само і в Україні – ми експортуємо наші високі технології вже на 2 млрд дол на рік і ними вже користуються і купують світові гіганти ринку. Наприклад, та ж купівля Google української Viewdle.
3.Оборона і безпека. Саме з того, щоб захищатися від зовнішнього агресора і почалося технологічний розвиток Ізраїлю, а сьогодні ця країна-лідер в сфері оборонних технологій. В Україні зараз схожа ситуація. У нас були і є свої розробники безпілотників, дронов та іншої військової робототехніки. І зараз, у зв’язку з появою зовнішнього агресора, ми змушені створювати нові захисні інструменти для забезпечення безпеки всієї нашої країни.
4.Супутники. Ізраїль — одна з небагатьох держав, яка може самостійно запускати супутники. Ми також вже почали запускати свої міні-супутники. І сподіваюся, незабаром глобальних проектів, таких як «Сі Лонч», в яких бере участь Україна, стане більше. А це нова ніша для інвестицій
5.Культура підприємництва. В Ізраїлі найбільша в світі концентрація технологічних стартапів, після Силіконової долини. І якщо раніше кожен ізраїльський підприємець мріяв продати по велосипеду кожному китайцеві, то зараз – створити стартап і продати американцеві. В Україні схожа ситуація, молоде покоління підприємців не хоче працювати на когось або стає корупціонерами. Ринок змінюється. Для предпринимателейт сьогодні прикладами є наші колишні співвітчизники, такі як: Ян Кум, Макс Левчин і інші вихідці з України.
В України у світі є вже імідж, сформований минулими подіями, — це аварія на Чорнобильський АЕС, спортивні перемоги Кличка, Майдан, війна, яка відбувається сьогодні в нашій країні. І завдяки виниклому моментуму ми можемо заявити про себе як про ІТ-нації і створити новий імідж нашої країни. Зараз першочергове завдання України — позиціонувати себе як технологічний хаб. Це дозволить нам, використовуючи всі наші конкурентні переваги, побудувати дійсно незалежну державу.