Що таке акумуляція грошових коштів і які функції виконує

837

Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про акумуляцію коштів.

сьогодні ви дізнаєтеся:

  1. тлумачення терміна “акумуляція”;
  2. які функції виконує акумуляція.

Що таке акумуляція

Всі ми займаємося накопиченням. Хтось збирає непотрібні речі і відвозить їх на дачу, хтось збирає робочі дні, щоб отримати тривалу відпустку, а хтось збирає грошові кошти. Поговоримо про останні.

Збирати гроші можна тільки тоді, коли у вас після задоволення всіх ваших потреб залишаються так звані «вільні» грошові маси. Однак, крім людей з накопиченнями, є ті, хто в цих накопиченнях потребує.

Слово “акумуляція «походить від латинського » accumulatio” , що перекладається як накопичення.

1 суміжним поняттям є ” мобілізація коштів « , яка являє собою діяльність по залученню грошей компаніями і підприємцями для задоволення власних потреб.

акумуляція коштів – це процес накопичення власних або залучених грошових коштів з метою отримання комерційної вигоди, шляхом тимчасового надання цих коштів нужденним під певний відсоток.

На перший погляд, все просто. Однак, існує проблема об’єднання тих, хто має вільні грошові кошти на руках в потрібному обсязі і тих, хто їх потребує.

приклад.   громадянину ” а ” потрібно 30 000 рублів на покупку ноутбука для роботи. через два місяці він зможе повернути ці гроші і 20% понад них. Громадянин “б «має 10 000 накопичень, а громадянин» в” 20 000 накопичень. Як вчинити в даному випадку? можна взяти в борг під відсотки у громадянина «б» і громадянина «в», але це незручно, невигідно і на практиці трудноосуществімо. А можна вчинити іншим чином. Громадянин “в «може акумулювати грошові кошти у себе, шляхом запозичення їх у» б” під певний відсоток. Наприклад, під 15% за весь період. Таким чином, вигоду отримають обидва кредитора:» б «1500 рублів через 2 місяці, а» в ” 4500 рублів за той же термін. Позичальник при цьому платить стільки, скільки він готовий був заплатити спочатку. Цей приклад наочно показує процес акумуляції коштів.

Банківська діяльність з акумулювання тимчасово вільних грошових коштів

У житті найбільш яскравим представником зосередження вільних грошових коштів населення для їх використання з метою перерозподілу та отримання прибутку є комерційні банки.

Мало хто знає, але спочатку діяльність банків будувалася виключно на використанні власних вільних коштів. Але з ростом популярності позик і кредитування, банківські організації стали брати гроші в борг і використовувати метод акумуляції у своїй діяльності. Так з’явилися численні вклади.

Вклади потрібні банкам для залучення коштів громадян з метою їх подальшого перерозподілу за більший відсоток.

Адже, по суті, коли ви відносите ваші вільні кошти в банк, ви даєте банку в борг під певний відсоток, відсоток за вкладом. Потім банк позичає ці кошти нужденним з метою отримання відсотків по кредиту.

На даний момент банківські організації мають у своєму капіталі не більше 20% власних коштів, 80% припадає на залучені.

Таким чином, банки і банківські організації є якимись посередниками між громадянами, у яких є тимчасово вільні грошові кошти і тими, хто їх потребує.

Банк об’єднує такі суб’єкти економіки за часом (тобто надає позику тоді, коли її потребують і на певний термін), за кількістю (надає ту суму, якої потребують одноразово) і за місцем (не треба шукати позичальників і кредиторів, все в одному місці).

банківська діяльність з акумулювання коштів має кілька особливостей:

  • банк спрямовує акумульовані кошти на задоволення чужих потреб і потреб;
  • право власності на акумульовані кошти залишаються у тих, хто їх вніс до банку, тобто у вкладників;
  • діяльність з накопичення та перерозподілу позикових коштів вимагає наявності ліцензії;
  • власні вільні грошові кошти банку займають відносно маленьку частку в його капіталі;
  • 6. Діяльність з акумуляції тимчасово вільних грошових коштів-одна з найважливіших функцій банку.

Функції акумуляції

І, наостанок, давайте подумаємо, чому діяльність з акумуляції тимчасово вільних грошових коштів має важливе значення для суспільства і держави.

Перша функція-перерозподіл коштів , підтримка малого та середнього бізнесу. Часто позичальниками банків стають власники малого та середнього бізнесу, індивідуальні підприємці.

Вони мають перспективну бізнес-ідею, але не мають коштів для її реалізації. Акумуляція дозволяє зосередити максимальну кількість вільних грошових коштів суб’єктів економіки в одних руках, щоб потім перерозподілити їх, віддавши тим, хто знає, як змусити гроші працювати.

Крім того, розвиток малого та середнього бізнесу дозволяє розвиватися економіці країни в цілому і вносить значний внесок до бюджету держави.

Друга функція-скорочення витрат пошуку позикових коштів . У прикладі з ноутбуком громадянину ” а ” довелося б обійти кількох людей, укласти кілька договорів, щоб отримати достатню суму. Акумуляція дозволяє уникнути паперової тяганини.

Третя функція-отримання прибутку від тимчасово вільних грошових коштів . Як відомо, гроші повинні працювати.

Акумуляція – і є діяльність з отримання грошей від грошей. При цьому прибуток отримують не тільки ті, хто акумулює грошові кошти, а й ті, хто вносить свої вільні кошти і отримує за них відсоток. Згадайте вклади в банках.

Таким чином, акумуляція коштів дозволяє перерозподіляти кошти, розвивати малий і середній бізнес в країні, поповнювати бюджет держави і покращувати рівень життя населення.