Що таке контент-маркетинг простими словами: як він працює, коли застосовується, його плюси і мінуси

255

Здрастуйте! у цій статті ми поговоримо про контент-маркетинг.

Бізнес не працює без реклами. Навіть якщо у вас кращий товар і краще обслуговування, який в цьому толк, якщо про продукт ніхто не знає. Для того щоб про вас дізналася більша кількість людей, придуманий маркетинг. У цій статті поговоримо про один з його напрямків-контент-маркетингу (що це таке, навіщо він потрібен і скільки коштує).

Що таке контент-маркетинг простою мовою

контент-маркетинг — це стратегія просування товару або послуги через корисні для потенційних клієнтів матеріали.

Простими словами контент-маркетинг-продаж через якісні матеріали. Причому продаж не явна, а завуальована. Ви начебто розповідаєте клієнту, як вирішувати його проблему, але робите це під своїм брендом. І читачеві вигідно, якщо матеріал дійсно якісний, і вам, тому що про вас говорять.

Контент-маркетинг виник як противагу рекламі, яка прямо-таки благає «ну купи». Такий підхід залишився далеко в минулому. Зараз за увагу споживача конкурує занадто багато компаній, величезна кількість брендів. Саме на загальній хвилі війни за увагу покупців і з’явився контент-маркетинг.

1 з’явився він на заході і там активно розвивався.  його основний принцип: створення корисного контенту для споживачів. так компанія вирішує два завдання: показує свою експертність і розповідає про свій продукт. І це працює. Дійсно, великі компанії, які використовують цей метод залучення клієнтів, отримують додаткові продажі.

В росію поняття “контент-маркетинг” принесло з собою маркетингове агентство texterra. Воно почало активно розповідати про» нове ” явище в рекламі і просувати його як єдиний спосіб отримання клієнтів.

Принципи контент-маркетингу залишилися незмінними:

 • зробити корисний контент.
 • відповісти на запитання читачів.
 • продати свої товари / послуги.

Є кілька фундаментальних відмінностей контент-маркетингу:

 1. відповісти на питання споживача максимально докладно, розвіяти його страхи і мотивувати на цільову дію.
 2. велика орієнтація на клієнтів, а не на пошукові запити.
 3. 6. Формується певна стилістика подачі матеріалу.

 4. повністю вивчається галузь, аж до дрібних деталей.

Контент-маркетинг має на увазі під собою глибоку роботу з галуззю. Потрібно досконально вивчити бізнес і товар, а після цього вже розповісти, приправивши правильною подачею. Контент-маркетинг-складний рекламний напрямок, який підходить тільки професіоналам у своїй галузі.

Коли застосовують контент-маркетинг

Конкретні ніші для контент-маркетингу назвати важко. Просто тому, що для різних компаній будуть ефективні різні канали залучення клієнтів. Для контент-маркетингу є умови результативної роботи:

 • у споживача виникають питання по продукту. це головне, з чим працює контент-маркетинг. Потрібно пояснити потенційному клієнту, чому йому потрібен цей товар (з чим допоможе і які проблеми вирішить).
 • питання шукають в пошукових системах. більшість контенту буде текстовим, а значить, потрібен трафік з пошукових систем. Якщо є запити, значить, контент-маркетинг буде ефективний.
 • у компанії є експерти. якщо у вас працюють люди, які можуть просто і зрозуміло розповісти про продукт, значить, все добре. Але якщо їх немає, і ви самі насилу можете пояснити, чому у вас повинні щось купувати, то контент-маркетинг не допоможе. Для написання хорошої статті потрібен не тільки ідеальний автор, але ще і експерт, який дасть всю необхідну інформацію.
 • є ресурси для виробництва контенту. якщо у вас є хороший спец, але він постійно завантажений роботою, або у вас немає вільного рекламного бюджету, займатися контент-маркетингом не потрібно. Постійне, невідривне виробництво корисних матеріалів-запорука успішної роботи.

Якщо дотримується всі умови, то контент-маркетинг буде ефективним. Якщо ж все спірно, то краще дивитися на інші рекламні канали на зразок контексту у яндекса, таргета в соцмережах і холодних продажів.

Методи контент-маркетингу

Тепер давайте детально зупинимося на тому, як взагалі працює контент-маркетинг. Основне завдання-продати, через корисні клієнту матеріали. Значить, потрібні об’єктивні матеріали фахівців, які покажуть переваги продукту, а також дадуть багато корисної інформації потенційним покупцям.

Контент-маркетинг додатково допомагає вибудувати свій бренд так, щоб у споживачів не виникали сумніви у вашому професіоналізмі.

Контент-маркетинг-це не тільки статті. це і розсилки, і публікації в соціальних мережах, відео на youtube і робота з тими медіа, до яких можна дотягнутися. Вся стратегія виглядає приблизно так:

Скласти контент-план-> знайти відповідні медіа для компанії ->зробити матеріал ->опублікувати ->прорекламувати і збільшити охоплення ->відпрацювати зворотний зв’язок.

Зазвичай використовують такі інструменти контент-маркетингу:

 • власний сайт. це ядро. На сайті публікуються текстові матеріали, посилання на соціальні мережі, всі відео, анонси.
 • соціальні мережі. підходять далеко не для кожного бізнесу. При правильному виборі ніші і грамотному просуванні можуть дати більше клієнтів, ніж будь-яка інша реклама.
 • пошта. звичайно, email-розсилки майже мертві. Але в деяких галузях це все ще ефективний інструмент залучення клієнтів.
 • змі. без них складно обійтися. Це замітки про компанію, розповіді про товар і послуги, ненав’язлива реклама.

Є ще одна важлива штука, на якій обпеклися деякі маркетингові агентства. Потрібно писати для потенційних клієнтів, а не для фахівців, яким потрібні практичні знання. Яскравий приклад такої помилки-madcats. вони створювали матеріали для копірайтерів, редакторів, менеджерів, для кого завгодно, але тільки не для бізнесменів. Компанія зарекомендувала себе в середовищі професіоналів як круте агентство, але до клієнтів ця інформація так і не дійшла.

підіб’ємо проміжний підсумок: основний інструмент продажів-корисний контент. Він може бути текстом, відео, картинкою. Можна публікувати свій контент на своєму сайті, на youtube, в соцмережах і в змі. 

Переваги та недоліки контент-маркетингу

У кожного способу реклами є свої плюси і мінуси.

плюси контент-маркетингу:

 • підвищує статус. якщо ви робите корисні матеріали, в очах читачів ви виглядаєте як експерт. А значить, і ваш продукт повинен бути таким же. А це вже зайвий привід задуматися про покупку.
 • працює довго. якісний контент живе довго. Особливо в тих нішах, де фундаментально нічого не змінюється. Є багато реальних прикладів того, як люди змінювали нішу, але крутий контент приводив їм клієнтів ще протягом 2-3 років.
 • не викликає роздратування. доведений факт: нативна реклама практично не викликає роздратування у читачів.
 • можна створити вірусний контент. якщо ви зробите по-справжньому якісний матеріал для користувачів, вони швидко поширять його. А це збільшить охоплення, дасть хороше зростання показникам і в підсумку збільшить продажі.

мінуси контент-маркетингу:

 • довго приводить перших клієнтів. щоб контент-маркетинг привів перших клієнтів, має пройти 3-6 місяців. Це стандартний мінімальний термін, після якого зусилля дають результат.
 • дорого коштує. контент-маркетинг можна створювати і ресурсами компанії. Але це не так ефективно, як віддати все на аутсорс. А це принесе додаткові витрати, мінімум 30-50 тисяч рублів на місяць.
 • вимагає постійної роботи. контент-маркетинг занадто активно розпіарений. Кожна друга компанія вважає своїм обов’язком створювати корисний контент і за рахунок цього намагатися залучити нових клієнтів. Тому це безперервна гонка, коли доводиться робити все більш корисні і якісні матеріали.
 • не гарантує результат. якщо правильно використовувати контент-маркетинг, він, безумовно, дасть результат. Але у випадку з малим бізнесом і навіть деякими нішами в середньому буде набагато дешевше і ефективніше купувати просту рекламу або розповідати про свій товар в лоб.

Контент-маркетинг – не найкращий вид реклами. І це не наступнаСтупінь еволюції маркетингу. Це ще один інструмент, який може приводити клієнтів. Але немає гарантій, що він буде ефективніше, ніж стандартні способи. І, звичайно ж, немає гарантій, що вкладення окупляться.

Приклади успішного контент-маркетингу

Для наочності поговоримо про успішні приклади контент-маркетингу. З цієї невеликої добірки ви зможете побачити, на що потрібно орієнтуватися при створенні якісних матеріалів.

Тинькофф журнал

Мабуть, найкращий приклад контент-маркетингу в рунеті. Велика компанія + крутий редактор = низка цікавих статей, які ненав’язливо рекламують тінькофф банк. Це таке інтернет-видання, в якому розповідають про все, що пов’язано з грошима. Мелькала навіть стаття про дідуся-мага з села і змовами на гроші. Але в основному серйозні, цікаві матеріали, які пояснюють складні речі на пальцях.

Тж видає повну статистику по переглядах і коментарям. Найуспішніша стаття на сьогодні» отримати компенсацію за радянським вкладом ” зібрала 1,1 млн переглядів і 214 коментарів.

Але не весь контент навіть в тж збирає велику кількість переглядів. У них в стрічці є непопулярні статті з 1-5 тисячами переглядів, рідкісними коментарями, дивними темами. Але це працює. Про тінькофф кажуть, він приносить нових клієнтів банку і на дистанції окупає свої витрати.

Скільки вони витрачають на свій контент-маркетинг, складно сказати навіть приблизно. Тому що за готову статтю автор отримує 10 000 рублів. При цьому є ще зарплати редакторам, коректорам, верстальникам, фахівцям, які працюють із зображеннями. Витрати на одну статтю вийдуть рази в 2 більше, ніж платять автору.

Блог мосигры

Мосігра-мережа магазинів настільних ігор. Одна з найбільших мереж в росії. Ці хлопці для просування використовують багато каналів, але найкращий, на мій погляд — контент-маркетинг. Вони роблять якісні статті, в яких розповідають про себе, про свої товари і ситуаціях з життя магазину.

Хлопці намагаються публікуватися скрізь. Причому для кожного видання вони вибирають різний формат. Для статей на vc.ru (портал для підприємців) це економічні міні-статті з бізнес-ідеями, для pikabu у них розважальний формат і т. Д.

Автори постійно розповідають, як мосігра веде бізнес. Попутно вони роблять міні-огляди на свої ігри. Дають корисні поради для тих, хто дуже хоче спробувати настолкі, але не знає, яку вибрати, та й взагалі чи варто витрачати гроші. Хочеш про бізнес? отримуй матеріали, як справлялися з неполадками касового обладнання або про ідею з продажем настільних ігор в газетних кіосках. Захотілося чогось для розваги? почитай про нові або класичні настільні ігри.

Мосігра привертає увагу до себе своїм контентом. Вона ненав’язливо розповідає і доводить, чому найкраща в цій ніші. Кожна стаття експертна. Неважливо, бізнес це чи просто огляд нової настільної гри.

Thinkwithgoogle

Thinkwithgoogle-проект гугла, який розповідає про все, що пов’язано з рекламою, пошуковиками і бізнесом. Багато корисних статей по галузях, рекламі для мобільних і десктопів, дослідження і маркетингова аналітика. Є навіть кейси від читачів. На першому місці в блозі стоїть саме користь. Кожна стаття відповідає на конкретне питання або пропонує рішення. Про популярність говорить і те, що сайт переведений більш ніж на 10 мов. І під кожен регіон-окремі статті.

В якійсь мірі thinkwithgoogle-еталон світового контент-маркетингу. Це корисні статті для споживачів, мінімум словесного сміття і максимум користі. Це те, до чого повинна прагнути будь-яка людина, яка вирішила займатися контент-маркетингом.

З точки зору контент-маркетингу, все ідеально, але я не впевнений щодо користі, особливо в ру-сегменті. Немає ажіотажу і розмов, як навколо тж, немає такого інтересу як у мосігри. Навіть немає неоднозначності і незаперечної користі, як у студії артемія лебедєва.

Користь для бізнесу від контент-маркетингу як у thinkwithgoogle буде мінімальна. Просто тому, що в статтях практично не розповідають про продукти. Це підходить величезним корпораціям, які захопили все, що могли.

Скільки коштує контент-маркетинг

Щоб не бути голослівним, я поспілкувався з хлопцями з діджитал-агентства «зробимо». Вони займаються контент-маркетингом і прекрасно знають, скільки він коштує. І ось що вони мені сказали:

Дешевше 30 тисяч рублів складно знайти тлумачного фахівця, який буде займатися контент-маркетингом. Саме редактора. Автори вторинні.

Середній чек в студії-50-100 тисяч рублів на місяць. Це статті, соціальні мережі, іноді розсилки в соціальних мережах, ще рідше-зовнішня реклама.

Середній цінник на якісний контент-маркетинг – 50 тисяч рублів на місяць. Але можна робити хорошу рекламу в регіональних змі за 10 тисяч, і це теж буде працювати. Все залежить від конкретних умов.

В окремих випадках можна займатися контент-маркетингом безкоштовно. Якщо підприємець сам розуміє, що йому потрібно робити, і напружує своїх співробітників регулярно писати придатні матеріали.

З цього можна зробити прості висновки:

 • якщо віддавати контент-маркетинг на аутсорс і використовувати його на максимум, то це коштує дорого. Мінімум 50 тисяч рублів на місяць.
 • якщо є свої співробітники, які вміють добре писати, і знають свою тему, то це можна зробити недорого.

контент-маркетинг-один з напрямків реклами. Основна його думка: дати максимальну користь через контент. І попутно розповісти про товар (чому він набагато краще за інших). Контент-маркетинг не панацея, з його допомогою не можна залучити багато клієнтів в будь-який бізнес. Ця робота може окупитися тільки на довгій дистанції. А може і не окупитися зовсім.