Інвестиції в золото-вигідно чи ні, керівництво з інвестування в золото і срібло

244

Здрастуйте! у цій статті поговоримо про інвестиції в золото.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. як здійснюються інвестиції в цей дорогоцінний метал;
 2. які варіанти цього існують;
 3. позитивні і негативні риси даного виду вкладень.

Золото-метал, який не одну тисячу років високо цінується. У золоті завжди вимірювався рівень багатства, воно грало роль грошей при розрахунках.

Тому багато експертів вважають, що інвестування в золото-крок, завдяки якому можна досягти фінансової стабільності. Чи так це поговоримо сьогодні.

Особливості інвестування в золото

золото в злитках і монетах – надійний і високоприбутковий напрямок для вкладень. І ніякі економічні кризи не знизять їх вартості. Під час кризових явищ ціна на золото не знижується, а підвищується.

Вкладати в золото зараз настільки ж вигідно, як кілька років тому. Виникає тільки питання, коли такі вкладення принесуть прибуток?

Але бігти в банк прямо зараз, щоб всю готівку вкласти в золоті злитки не потрібно. Для початку варто визначитися з усіма нюансами до того, як прийняти рішення про інвестування в дорогоцінні метали.

Керівництво з інвестування в золото і срібло для новачків

Припустимо, що зберігати гроші в панчосі будинку вже не хочеться і ви вирішили вкласти їх в дорогоцінний метал (золото або срібло).

для цього дійте розумно, аналізуючи ситуацію:

 • позначте завдання і цілі, яких потрібно досягти.  інвестиція не повинна бути абстрактною. Потрібно чітко розуміти, для чого відкривається внесок або купується дорогоцінний метал. Наприклад, протягом півтора років ви хочете придбати новий автомобіль. Значить, вибирати потрібно максимально прибутковий спосіб інвестування. Як тільки мета буде досягнута, виводите свої фінанси і робіть покупку. Не женіться за надприбутком, це загрожує втратою коштів.
 • оцініть стан своїх фінансів і приведіть їх в порядок. можливо, це і здасться банальним, але оцінювати стан своїх фінансів необхідно. Якщо вам потрібно виплачувати великий іпотечний кредит або який-небудь інший, великої кількості вільних грошей взяти буде нізвідки. Головна помилка новачків-явна переоцінка власних сил.
 • вивчіть або розробіть свою стратегію інвестування.  стратегій багато, ознайомтеся з ними. Яку стратегію вибрати залежить від цілей інвестування, від суми наявних коштів.
 • виберіть компанію. інвестиції в золото і срібло пропонують банківські організації, іф та інші види фінансових організацій. Пропонуємо кілька важливих характеристик, які допоможуть зробити вибір: досвід роботи установи в ідеалі повинен становити більше 10 років, сайт компанії повинен бути змістовним і функціональним. Звертайте увагу на кількість людей, які є інвесторами, а вибір можливостей для інвестицій повинен бути широким.
 • визначте спосіб інвестиції . Ми розповіли про інвестування в золото, але вибір робити вам. Експерти рекомендують новачкам, у яких є вільні кошти, починати інвестиції з омс (знеособлених металевих рахунків). Тут ризик помірний, передбачуваний рівень прибутковості. Найважливіше-правильно вибрати банківську організацію.
 • подайте заявку та укладіть договір.  зв’яжіться з представниками обраної компанії, обговоріть всі тонкощі процесу, вивчіть уважно договір і зробіть вибір програми, максимально підходящої для вас.
 • внесіть кошти. залишається зробити внесок коштів, і чекати отримання прибутку. Рівень прибутковості завдяки інтернету можна перевіряти дистанційно. А через особистий кабінет відстежуйте стан рахунку.

Варіанти інвестування

Ознайомимося з основними і коротко охарактеризуємо кожен з них.

Варіант 1. Інвестиції в монети із золота

Податок на їх придбання був скасований в 2001 році. Це підвищило привабливість такого виду вкладень для громадян, достаток яких середній. Правда, якщо ці активи захочеться реалізувати, податок доведеться заплатити. Але вартість монет перекриє різницю і забезпечить отримання прибутку.

Для всіх, хто планує найближчим часом здійснити подібну інвестицію, є хороша новина: буде випущена партія монет, присвячена чс з футболу 2018 року. Їх покупці поступово отримають непоганий прибуток.

Але варто врахувати, що монети для інвестицій і монети пам’ятні-це різні інструменти. Купувати колекційні або монети до пам’ятних дат варто тільки тоді, якщо ви маєте поняття про нумізматику.

Варіант 2. Відкриття знеособлених металевих рахунків

1 цікавий варіант з великою перспективою для розвитку. Відкривають такий рахунок в банківській організації, у якої є ліцензія, що дозволяє здійснювати подібні операції.

Золото купується віртуально, за ціною встановленою банківською установою. Зазвичай ця ціна трохи вище біржової вартості. Покупець в даному випадку метал на руки не отримує, суму, яка буде внесена, перерахують в грамах дорогоцінного металу.

Якщо золото виросте в ціні, покупець отримає дохід. Якщо ж він захоче закрити рахунок, йому повернуть вартість металу в грошовому еквіваленті, який буде перерахований за курсом на конкретну дату.

позитивними сторонами омс можна назвати:

 • не потрібно платити пдв;
 • на рахунок нараховуються відсотки;
 • вартість наближена до біржової, що дозволить вигідно здійснити реалізацію активів.

Але тут є і негативна сторона. За словами експертів, істотний ризик в тому, що вклади такого типу не застраховані, на відміну від грошових. Тому вибираючи банк, потрібно бути особливо уважним.

Варіант 3. Придбання золотих злитків

Придбати злитки можна в банківських організаціях. Факт такої покупки підтверджується документами, а також покупець отримує сертифікат, який засвідчує що золото справжнє, а також його вага.

Наприклад, ощадбанк продає злитки вагою від 1 грама до 1 кг., з пробою 999,9. Це означає, що в такому злитку мінімальна кількість домішок.

Процес придбання простий. Клієнт приходить в офіс банку і пред’являє паспорт. За цим документом і купується злиток. Його візуально оглядають, зважують і зіставляють з даними, які вказані в сертифікаті.

Зберігатися золото може в банку або вдома у покупця. Крім того, потрібно обов’язково зберігати отриманий сертифікат. Якщо він буде загублений, банківська організація має право відмовити у зворотному викупі.

1. Злитки видаються покупцям в пластикових контейнерах, чіпати метал руками не варто. Якщо на злитку з’являться подряпини, реалізувати його буде складніше.

У цього виду інвестування є недолік: він оподатковується податком на реалізацію – 18%

Варіант 4. Інвестування в цінні папери компаній з видобутку золота

Один із способів вкладення в дорогоцінні метали. Російський ринок дозволяє придбати акції тільки тих компаній, які видобувають золото в територіальних межах рф.

Перевага такого вкладення в наступному: золото не є виробничим активом. Саме по собі воно прибутку не принесе. Отримання її залежить від ціни на ринку, від дій банківських організацій.

Стаючи власникам акцій, ви стаєте співвласником золотодобувного бізнесу, акціонером. А свій прибуток будете отримувати за допомогою дивідендів.

При використанні такого варіанту держатель акцій буде отримувати прибуток незалежно від вартості сировини на ринку.

Варіант 5. Інвестиції за допомогою торгівлі на біржі

Цей спосіб вважається найпростішим. Вибравши його, не потрібно купувати золоті злитки, а значить не потрібно думати про надійне місце для зберігання. Дохід тут отримують не тільки при підвищенні ціни на золото, але і при її падінні.

Також тут можна вести торги з тими обсягами, які перевищують депозит, це робить позитивний вплив на прибутковість. Ніяких податків в даному випадку платити не потрібно.

Ризики тут теж є, без них нікуди. Можна втратити депозит, для біржових операцій це не рідкість. Багато в чому все залежить від того, наскільки надійний брокер і чи ефективна стратегія ведення торгів.

Багато хто може сказати: а як же придбання ювелірних прикрас? адже це вигідне вкладення. Проблема в тому, що інвестицією це назвати не можна, тому що ціна цих товарів вище реальної вартості золота. А купивши прикраса за 50 000 рублів, продати його все одноДоведеться дешевше.

Вкладення в срібло: вигідно чи ні

Інвестування в срібло не можна назвати популярним фінансовим інструментом. Але він цілком заслуговує на увагу, особливо якщо враховувати, що поклади срібла в нашій країні перевищують поклади золота більш ніж в 16 разів.

Думки експертів про вигоду таких інвестицій розділилися: одні вважають, що срібло взагалі скоро замінить золото, інші утримуються від таких радикальних суджень, але підтверджують, що ціна на срібло, швидше за все, виросте.

Як вже говорилося, ціна на цей метал якщо порівнювати з золотом, дуже занижена. При цьому потреба промисловості в сріблі нітрохи не знижується, навпаки, збільшується.

За прогнозами, через 25-30 років цей метал взагалі зникне з надр, але потреба в ньому нікуди не дінеться. А значить ціна тільки виросте.

Один з найвідоміших світових інвесторів р.кійосакі каже, що вкладати гроші в срібло потрібно саме зараз. Через кілька років прибуток цілком може перевищити суму вкладень в тисячі разів.

Можна відзначити, що перспективи для таких інвестицій є і вони реальні. Не будемо займатися передбаченням майбутнього, але ніхто не дасть гарантії, що ціна на срібло не збільшиться різко, відразу в кілька разів. А значить вигода буде очевидна.

прогнози залишимо експертам і підіб’ємо невеликий підсумок:

 • можна ризикнути і вкласти гроші в срібло. До того ж процес інвестування від вкладень в золото особливо не відрізняється;
 • вигідніше купувати не монети, а злитки: ви нічого не втратите, а, можливо, ще й заробите.

Як убезпечити себе в процесі інвестицій

Інвестиції без ризиків неможливі. Але звести ймовірність втрати всіх коштів до мінімуму реально. Давайте розглянемо, як це зробити.

 1. укладайте договори з компаніями, які перевірені часом. чомусь цією рекомендацією часто нехтують. Цим користуються шахраї, які прекрасні психологи і вміють переконувати в чому завгодно. Підсумки сумні-люди віддають останні кошти аферистам, активи яких являють собою тільки назву і найпростіший сайт. Пам’ятайте: вклади в дорогоцінні метали-інвестиція довгострокова, а той, хто обіцяє прибуток щомісяця 200% просто шахраї. Довіряючи їм, ризикуєте залишитися без грошей, без золота або срібла.
 2. вкладайте тільки ті кошти, які не знадобляться найближчим часом.  якщо плануються великі витрати, інвестування тільки знизить рівень життя.
 3. діліть капітал на кілька різних напрямків . Якщо по одному фінансовому інструменту прибутку не буде, інші допоможуть минути краху і не втратити грошей.

Плюси і мінуси

перевагами такого вкладення є:

 • дорогоцінний метал практично не втрачають в ціні;
 • зовнішній вигляд металу завжди практично не змінений (він не піддається корозії і т. Д.);
 • доступні умови для зберігання, не потрібен складний догляд;
 • висока ліквідність – при необхідності завжди можна продати;
 • завжди цінується, є універсальною валютою.

Самий основний мінус цього способу здійснення вкладень – його немаленька вартість. Не кожна людина має вільні кошти, щоб придбати ту кількість золота, яке дозволить отримувати стабільний дохід.

Наступний мінус: прибутку чекати довго. Щоб розмір прибутку був солідним, потрібно почекати кілька років. А золото до того ж вважається майном, а значить буде обкладатися податком.

Висновок

Отже, шановні читачі, давайте підведемо підсумки. Інвестувати в золото-непоганий варіант зберегти і збільшити свої накопичення.

Якщо ви впевнені в тому, що зможете чекати отримання прибутку кілька років, такі інвестиції для вас. Подібні вкладення практично завжди окупаються, головне визначитися зі стратегією і цілями вкладення.

Ця стаття не ставить собі за мету закликати когось інвестувати в дорогоцінний метал. Але рекомендації, наведені в ній, цілком можуть допомогти зробити правильний вибір.