Хто такий копірайтер: як ним стати, де шукати роботу і скільки можна заробити

327

Більшість сучасних людей “черпають” інформацію з інтернету. Хтось переглядає навчальні відео, а хтось, як ви зараз, читає статті. Багато хто замислюється, але не всі знають про те, що наповнюють інформаційні ресурси копірайтери. Зараз ми детально розповімо як стати копірайтером, а також хто це і чим займається.

Хто такий копірайтер

Для того щоб ваш сайт був цікавим і відвідуваним, його періодично необхідно наповнювати свіжою і цікавою інформацією. Якщо інформаційний ресурс має рекламний характер і створений як інтернет-магазин, то для збільшення рівня продажів потрібно доступно і максимально інформативно описати кожен товар, розповісти про самому магазині, тобто його розрекламувати.

Але не кожен власник сайту володіє письменницьким талантом і може красиво піднести інформацію. Саме тоді за допомогою він звертається до копірайтера.

копірайтер – це людина, яка займається копірайтингом, тобто пише статті різного змісту на замовлення або продає їх на спеціальних ресурсах, створює рекламний контент, оптимізує тексти для пошукових систем.

На перший погляд здається, що це дуже складно і під силу тільки обдарованим людям. Але насправді спробувати свої сили може кожен бажаючий. Головне мати бажання, пк, доступ в інтернет і трохи вільного часу. А як стати копірайтером з нуля, ми зараз розповімо.

Чим займається копірайтер

Професію копірайтера можна віднести до фрілансу. Тобто це віддалена робота через інтернет.

Для того щоб почати свою трудову діяльність, необхідно зрозуміти чим саме вам доведеться займатися. Копірайтер пише унікальні статті на основі вже існуючих. Іншими словами, ця людина знаходить необхідну інформацію на інших інформаційних ресурсах, знайомиться з нею і переписує (переказує) своїми словами.

Це як написати твір або виклад. Тільки доведеться дотримуватися всіх вимог замовників. Від копірайтерів найчастіше потрібні читабельні, грамотні та унікальні тексти.

Види виконуваних робіт

Почавши пошуки відповідних замовлень, новачок стикається з такими поняттями, як «копірайт», «рерайт» і «сео-копірайтинг». Насправді це дуже схожі між собою визначення з невеликими відмінностями.

 • копірайт тексту . Виконавець самостійно знаходить джерела інформації (найчастіше не менше 3-х), на підставі яких пише свій унікальний текст;
 • рерайт тексту . Виконавцю надається текст, який він повинен переробити. Це як написати виклад. Іноді замовники не надають матеріал. В такому випадку копірайтер самостійно знаходить інформацію і переробляє її;
 • сео-копірайтинг тексту . Виконавець пише статтю керуючись кількома інформаційними ресурсами, при цьому в текст вставляє ключові фрази.

ключові фрази – це слова або словосполучення, які повинні бути рівномірно і за змістом вставлені в текст, щоб статтю можна було легко знайти в пошуковій системі.

приклад: припустимо, необхідно переробити фразу: «я сьогодні пішла в магазин і купила багато потрібних речей». При сео-копірайтингу також необхідно вставити ключову фразу:»магазин аврора в москві”.

Копірайт
Рерайт
Сео-копірайтинг

Пішовши сьогодні в магазин, я придбала велику кількість корисних і необхідних речей.
Я купила потрібні речі, коли ходила сьогодні в магазин.
Здійснюючи покупки в магазині аврора в москві, я купила багато потрібних речей.

копірайтер надає широкий спектр послуг. А саме:

 • створює інформаційні тексти;
 • пише контент, що продає, і ефективний рекламний текст;
 • є творцем технічних текстів;
 • переробляє великий обсяг інформації і виробляє його аналіз;
 • оптимізує текст для просування сайту в пошукових системах.

Як стати копірайтером-покрокова інструкція

Стати копірайтером може будь-яка людина. Від вас не потрібна наявність стартового капіталу, грошових вкладень, будь-якої освіти. Тільки потрібно пам’ятати, що віддалена робота вимагає такої ж відповідальності, як і звичайна. Не виконуючи замовлення, ви підводите людей і заробляєте собі погану репутацію. Після чого з вами не захочуть працювати великі замовники.

Крок 1. реєстрація на біржі копірайтерів

Для того щоб почати свою трудову діяльність необхідно знайти замовника.

це можна зробити кількома способами:

 1. пошукати їх на сайтах, де пропонують всілякі вакансії в розділі “робота на дому”;
 2. зареєструватися на біржі копірайтерів.

Другий варіант більш надійний, адже біржі захищають права, як виконавців, так і замовників. Наприклад, ви виконали замовлення, здали його, а замовник пропав і не виходить на зв’язок. В такому випадку через кілька днів біржа самостійно перерахує вам всю необхідну суму за виконану роботу.

Саме на таких біржах можна без зусиль знайти будь-який за складністю замовлення на всілякі теми. Тільки потрібно знати, що з кожного замовлення стягується комісія сайту.

наводимо перелік найпопулярніших бірж копірайтерів:

 • etxt( рекомендую);
 • advego ;
 • work-zilla (можна шукати завдання не толко для копірайтингу);
 • contentmonster

Якщо ви вирішите шукати замовлення поза бірж, тоді існує великий ризик бути обдуреним замовником.

Зареєструватися на будь-якому сайті дуже просто. Доведеться заповнити реєстраційну форму і внести свої дані. Після цього можна переходити до наступного етапу.

Крок 2. пошук замовлень

Інтерфейс будь-якої біржі досить простий. Вам необхідно буде перейти в поле пошук замовлень і вибирати ті, які вам припадуть до душі. Знайшовши відповідний, ви подаєте заявку на виконання цього замовлення, тим самим пропонуючи свої послуги. Замовник може або прийняти її, або відхилити.

Відразу після реєстрації ви навряд чи знайдете високооплачувану роботу. Це може бути 5-10 руб. За 1000 символів. Все через те, що у вас відсутній рейтинг. Замовники з більшою охотою доручають виконання своїх замовлень більш досвідченим виконавцям.

Тому перед тим як заробити гідні гроші, вам потрібно буде кілька місяців попрацювати «за копійки». Тільки так ви напрацюєте досвід, знайдете постійних замовників, збільшите свій рейтинг т. Д.

При реєстрації у всіх копірайтерів і замовників нульовий рейтинг. Після виконання кожного замовлення він підвищується. Чим він вищий, тим більше досвіду. Крім рейтингу, є таке поняття, як»відгуки”. Замовники, які з вами працювали, мають право залишати позитивні або негативні відгуки.

Крок 3. виконання замовлення

коли замовник вибрав вашу кандидатуру і довірив замовлення, перед тим, як приступити до його виконання зверніть увагу на:

 • терміни – це дата і час, до якого ви повинні здати свою роботу, інакше вона буде простроченою. Тобто ви підведете роботодавця;
 • обсяг – в кожному замовленні вказано необхідний обсяг майбутньої статті. Він обчислюється символами без пробілів. Якщо ви напишете менше, то, швидше за все, вам відправлять замовлення на доопрацювання, якщо більше, то є ймовірність, що різницю замовник не оплатить. Такі ситуації необхідно обумовлювати безпосередньо із замовником;
 • умови замовлення – уважно читайте всі вимоги до роботи, інакше вона буде відправлена на доопрацювання;
 • унікальність 8>–>- не можна скопіювати статтю з іншого сайту і здати її. Вона вже не унікальна. Цей параметр дуже суворо перевіряється за допомогою певних програм. Перевірити унікальність можна на різних сайтах і біржах. Тому, перед здачею замовлення уважно читайте, на якому ресурсі необхідно перевірити свою роботу. Часто буває, що замовник вимагає перевіряти статтю відразу на декількох сайтах.
 • грамотність – дуже важлива умова виконання будь-якої роботи. Саме через грамотність найчастіше замовники відправляють на доопрацювання готові статті. Якщо ви сумніваєтеся в своїх силах, то можете перевіряти текст на наявність помилок за допомогою сайту «орфограмка.рп».

Уважно вивчивши всі вимоги до замовлення, приступайте до роботи.

Крок 4. здача замовлення

Написавши статтю вам необхідно її здати. Після чого замовник перевіряє вашу роботу. Якщо його все влаштовує, то він приймає її і на ваш рахунок надходять гроші. Якщо є недоліки – ви допрацьовуєте замовлення і повторно здаєте його на перевірку.

Після прийняття статті у васПідвищується рейтинг, і замовник може залишити відгук про вас як про виконавця.

1.після цього можна приступати до пошуку нових замовлень. Одночасно можна братися за кілька статей, проте реально оцінюйте свої сили, щоб здати якісну роботу в строк.

Скільки заробляє копірайтер

Заробіток залежить від самого копірайтера. Чим більше часу і сил він витратить для виконання максимальної кількості замовлень, тим більше заробить. В середньому за 1000 символів без пробілів платять 30-50 рублів. Одна сторінка надрукованого тексту це 2500-3000 символів. Звідси вартість однієї сторінки приблизно 90-150 рублів.

Але ми брали тільки середньостатистичні дані. Насправді можна писати і за 100-200 руб. /1000 символів. Тут все залежить від ваших здібностей і теми, на які ви пишіть. Наприклад, копірайтерам з медичною освітою можуть довірити статтю про лікування захворювань за вищою ціною. Цілком реально заробляти копірайтингом 20000 рублів на місяць.

Переваги і недоліки професії копірайтера

Як і в будь-якій професії, в роботі копірайтера є плюси і мінуси. Їх ми зараз і розглянемо.

позитивні сторони:

 • стати копірайтером може будь-хто, незалежно від віку, статі, соціального стану, наявності вищої освіти або досвіду;
 • розмір заробітної плати залежить виключно від вас. Чим більше ви працюєте, тим більше отримуєте;
 • у вас немає суворого начальства, який постійно вами незадоволений. У разі необхідності можна змінити замовника;
 • роботу копірайтера можна поєднувати з основною роботою або навчанням. При цьому не потрібно нікуди виходити, адже працювати можна з дому.

негативні сторони:

 • якщо ваша діяльність пов’язана з фрілансом, то офіційно вас ніхто не зможе працевлаштувати. Відповідно записів у трудовій книжці не буде. Тому для багатьох людей робота копірайтера є додатковим видом заробітку;
 • немає фіксованої зарплати. Величина заробленої суми може коливатися через відсутність необхідної кількості замовлень;
 • у разі відсутності постійних замовників доведеться багато часу витрачати на пошуки підходящої роботи.

Секрети успішних копірайтерів

 1. постійно підвищуйте свою планку . Якщо плата за перші статті може бути мінімальною (5-10 руб.за 1000 символів), тоді з часом, коли ви наберетеся трохи досвіду, вибирайте замовлення, за які будуть платити трохи більше (15-20 руб. За 1000 символів). Таким чином, підвищуючи свою кваліфікацію, ви будете брати більш складні замовлення, які будуть непогано оплачуватися;
 2. робіть роботу якісно . Краще взяти один складний замовлення, ніж 5 простих. Таким чином, ви економите свій час, сили і підвищуєте свій професіоналізм;
 3. грамотно оформляйте текст . Копірайтер повинен вміти працювати в текстових програмах. Завдяки цьому він зможе добре оформити свою роботу, виділить головне, зробить статтю цікавою і легкою до сприйняття;
 4. дорожите кожним замовленням і намагайтеся не псувати собі репутацію . Перед тим як подавати чергову заявку на виконання замовлення обов’язково ознайомтеся з усіма вимогами і адекватно оціните свої можливості. Якщо не виходить виконати замовлення, обговоріть це з замовником. Постарайтеся якомога рідше відмовлятися від виконання завдань і не конфліктуйте з замовниками. Від цього залежить ваш рейтинг, репутація та відгуки;
 5. спілкуйтеся з замовником . Якщо вам доручили виконання будь-якого завдання, але в ході роботи у вас з’явилися питання, задавайте їх замовнику. Спілкування дозволяє швидше вирішити проблему або спірне питання. Замовники хоч і ваші тимчасові роботодавці але теж люди, які зацікавлені в якісному виконанні роботи.

Висновок

Багато людей не вірять, що за допомогою інтернету можна заробляти. Але це дійсно так. Прикладом цього може бути робота копірайтером на дому. Люди цієї професії, сидячи вдома перед пк, заробляють непогані гроші. Але ж в школі кожен писав виклад і твір. Тому якщо ви ще сумніваєтеся спробувати себе в цій сфері чи ні, то ми сміливо можемо сказати «дійте, і у вас все вийде!».