На рахунок ліквідації Жеків, послуг ЖКГ та інших пригод українців

274

Дійсно, ЖЕКи – це залишок СРСР, і їх потрібно було давно реформувати, але створення ОСББ теж всі проблеми не вирішує. Швидше за все, створює нові проблеми.

Поділитися:

Дійсно, ЖЕКи – це залишок СРСР, і їх потрібно було давно реформувати, але створення ОСББ теж всі проблеми не вирішує. Швидше за все, створює нові проблеми.

Дійсно, ЖЕКи – це залишок СРСР, і їх потрібно було давно реформувати, але створення ОСББ теж всі проблеми не вирішує. Швидше за все, створює нові проблеми. Якщо це невеликий будинок, то ОСББ ще більш-менш може працювати, якщо будинок великий, швидше за все, будуть нескінченні чвари та скандали серед мешканців. Тут більше б підійшов один домоправитель. Але, як це зробити, якщо багато приватних власників квартир. Проблема. У будь-якому випадку у нас вже є досвід роботи ОСББ, але виходило по-різному, і вдало, і не дуже. Але і ЖЕКи вже залишати не було ніякого сенсу. Тим більше що вони не юридичні особи, а взагалі структурних підрозділів комунальних підприємств.

Але тут є одна проблема. Як тільки ЖЕКи будуть ліквідовані і створені ОСББ, відразу виникне проблема підвищення квартплати. При цьому особливо гостро стоятиме проблема ремонту будинків, особливо старих будинків. Навіть невеликий ремонт, це гроші, і великі гроші. І тепер всі гроші повинні самостійно збирати мешканці на всі ремонти. Ось буде скандалів і претензій серед мешканців.

Хоча це все дрібниця. Тим більше що за ОСББ залишається тільки прибирання, дрібний ремонт та вивезення сміття, а ось всі інші послуги ЖКГ, це вже інші структури. І ось це вже дійсно велика проблема. В ЄС існує система операторів постачальника послуг, газу, електроенергії, води та інших видів послуг ЖКГ. При цьому ці оператори – приватні компанії, які конкурують між собою. Тому споживач може вибрати купувати електроенергію в тій чи іншій компанії. В результаті і ціни на послуги цих операторів різні, а найголовніше, конкуренція їх змушує крутитися і думати, як зробити краще. Там лічильники встановлює не власник квартири, а саме оператори. Це ж їхні гроші. Крім того, якість послуг ЖКГ на порядок вище, ніж у нас. Хоча і тарифи кусаються. А у нас тарифи на ЖКГ вже зробили як в ЄС, але от якість, як в СРСР. От як раз цю проблему у нас ніяк не вирішують.

При цьому не потрібно приймати ніякої закон. У нас вже є закон про ринок споживачів газу та електроенергії, де чітко розписано, що і як повинно бути. Сам закон списаний з досвіду ЄС. Там є і приватні оператори, і біржа газу і електроенергії, і взагалі існує система конкуренції і взаємних зобов’язань. У нас же існують тільки монополісти. Навіть якщо ЖЕКи ліквідують, монополісти типу облгазів, або обленерго так і залишаться монополістами, і тому ОСББ нічого тут не вирішить. У будь-якому випадку і тарифи на газ і тепло будуть високими, а якість низьким. Потрібно радикально міняти сам ринок послуг ЖКГ, а не займатися дрібними справами. Ось тоді дійсно у нас не буде Жеків, а якість послуг ЖКГ буде як в ЄС.

Хороша ідея. Але вона нікому не потрібна нашої влади. Їм і так добре живеться.