Не ЄЦБ і не Греція.. Це не євро продовжить «рости», це долар продовжить «падати» до осені 2011…

298

На відміну від пари валют долар/гривня, у гривні проти євро

є всі підстави девальвувати до рівня 12 і вище до осені 2011.

Якщо, раніше розглянута перспектива динаміки долара проти гривні є рукотворним процесом НБУ, через механізм інтервенцій на валютний ринок в системі комерційних банків, а відповідно відображає «доцільність» того чи іншого курсу, то динаміка курсу євро проти гривні повністю відображає тенденції на світових майданчиках, девальвуючи гривню до євро і на українському валютному ринку.

Поділитися:

На відміну від пари валют долар/гривня, у гривні проти євро

є всі підстави девальвувати до рівня 12 і вище до осені 2011.

Якщо, раніше розглянута перспектива динаміки долара проти гривні є рукотворним процесом НБУ, через механізм інтервенцій на валютний ринок в системі комерційних банків, а відповідно відображає «доцільність» того чи іншого курсу, то динаміка курсу євро проти гривні повністю відображає тенденції на світових майданчиках, девальвуючи гривню до євро і на українському валютному ринку.

Тому, що б прогнозувати, що буде з курсом євро на українському валютному ринку, потрібно спробувати «побачити» ситуацію на форексі.

На форексі ж, незважаючи на фундаментальні причини – погіршення економіки ЄС, євро продовжить середньостроковий зростання. Причому, важливо розуміти, що зараз відбувається «не зростання євро проти долара», а зниження курсу долара проти основних світових валют. В результаті, ми отримуємо, звичайно ж, один і той же курс євро/долар, але!

Якщо ми віддаємо собі звіт в тому, що це долар знижується, а не євро зростає, тоді ми шукаємо причини зниження долара і розуміємо, що як тільки долар перестане знижуватися, то курс євро розгорнеться вниз!

А якби євро зростав проти долара за «власним», економічно та монетарно обґрунтованих причин, тоді б ВІН просто не зростав, виходячи з аналізу власне європейських першопричин зростання курсу євро.

Зараз ми підійшли до головного. Виявляється, у курсу євро своїх «власних» причин для зростання немає!

Економічно зростання е ЄС не просто сповільнюється, він сповільнюється на тлі прискорення інфляції, що «змушує» ЄЦБ піднімати ставки, не дивлячись на те, що посилення кредитно-грошової політики – це ще один «гальма» для і без того гальмує економіки: Інфляція в ЄС перевищує встановлений ЄЦБ поріг у 2% вже шість місяців поспіль. …«Очевидно, що інфляція в єврозоні перевищує цільові рівні ЄЦБ, тому підйом ставок необхідний…Питання зараз не в тому, чи продовжиться збільшення ставок, а в тому, якими темпами воно продовжиться». Згідно з прогнозом ЄЦБ, ВВП єврозони зросте в цьому році всього на 1,7%, в 2012 році — на 1,8%.

А, зростаюча інфляція завжди є зворотною стороною девальвації, рівня купівельної спроможності, в даному випадку євро. Плюс, за рахунок зростання курсу євро в ЄС, експортний потенціал продовжує знижуватися, що так само погіршує ситуацію з темпами економічного зростання на перспективу. Згадай іще, що зараз Португалія, слідом за Ірландією і Грецією, готуватися отримати свої 78 млрд євро допомоги від стаб. фонду ЄС, піднімаючи ще більш рівень боргової дефіциту всього регіону.

Так, що макро-економічна ситуація в Європі ніяк не сприяє інвестиційній привабливості євро як валюти в середньостроковій перспективі, як мінімум. Підтвердженням того є той факт, що від падаючого долара інвестори чомусь шукають порятунок не в євро, франку і навіть не у валюті «притулку», британському фунті. Інвестори перекладаються в першу чергу в золото, якщо казначейські облігації США втрачають інвест. привабливість.

Висновок: Курс євро на форексі буде рости рівно стільки, скільки буде знижуватися долар!

А у долара фундаментальні причини для здешевлення довгострокові – це політика ФРС США та Народного Банку КНР.

Тому, …«на тлі падіння вартості національної валюти США все більшу кількість країн намагається убезпечити себе, переводячи валютні резерви в золото…Центральні банки Росії, Мексики і Таїланду в першому кварталі цього року збільшили свої золоті резерви. На тлі ослаблення американської валюти і втрати привабливості казначейських облігацій США золото викликає все більший інтерес не тільки у приватних інвесторів, але і у влади. У світових центробанків є вагома причина для скупки золота. Долар більше не є надійним активом для зберігання валютних резервів», … американські казначейські облігації також втрачають довіру інвесторів, які стурбовані борговими та бюджетними проблемами провідних економік світу…» ….Сорос заявив, що для зростання ціни на золото зберігаються чудові умови, а «золота лихоманка» серед інвесторів триватиме ще кілька років….«Міністри фінансів країн Південно-Східної Азії, а також Японії, Південної Кореї і Китаю в середу домовилися шукати шляхи збільшення використання своїх власних валют в торгових операціях. В даний час долар є домінуючою валютою, що використовується у міжнародних торговельних операціях, у тому числі і в Азії».

Отже:

Очевидно, що у долара є перспектива зниження ще до осені 2011 року, то у євро таким чином формується нехай не власний, але потенціал для зростання курсу на форексі. З точки зору тих аналізу, поки ще мовного «тягнутися» до курсу євро буде знижуватися, але долар вже стабілізувався проти інших валют і ЄЦБ вже відпрацювали… нафту поки падає, але бонди вже не ростуть в ціні, так що, лоу вже написали, далі — знову вгору…

Відповідно і на валютному ринку України курс євро буде зростати до 12 і вище при повільно, але впевнено зміцненні гривні проти долара!