Чи потрібно повідомляти податкову про відкриття розрахункового рахунку на іп та юридичних осіб

179

У статті розглянемо, кого потрібно проінформувати про оформлення розрахункового рахунку. Розберемося, куди потрібно подавати відомості і в які терміни, а також дізнаємося, як правильно повідомити податкову про відкриття та закриття рахунку в іноземному банку.

Чи зобов’язані юридичні особи та іп повідомляти податкову про відкриття рахунку в росії

До 2014 р юр. Особи та індивідуальні підприємці відправляли письмові повідомлення про відкриття та закриття розрахункових рахунків в фнс. У 2014 році був прийнятий закон, який визначив новий порядок надання даних — платникам податків більше не потрібно самостійно повідомляти в податкову про банківські рахунки, оформлені на тов або іп.

На сьогоднішній день інформувати ифнс про реєстрацію нового рахунку зобов’язаний банк. термін, протягом якого він повинен подати відомості-5 робочих днів з моменту відкриття р / с.

процедура інформування про відкриття рахунку в 2020 році:

  • ви укладаєте з банком договір на обслуговування.
  • банк вносить відомості про вашу організацію в спеціальну книгу реєстрації-вказується назва юр. Особи або іп, дата і номер договору, мета відкриття рахунку.
  • протягом п’яти робочих днів банк повідомляє ифнс про ваш рахунок через інтернет.

Чи потрібно інформувати податкову про відкриття розрахункового рахунку за кордоном

Закордонні банки не висилають відомості про своїх клієнтів російським податковим органам. Ви зобов’язані самостійно повідомити ифнс про відкриття або зміну реквізитів рахунку, який у вас є за межами рф. А також ви повинні повідомляти і про закриття розрахункового рахунку в іноземному банку.

рекомендуємо прочитати: де відкрити розрахунковий рахунок безкоштовно для іп і тов: тарифи без абонентської плати + акції банків на обслуговування.

Як подати відомості до податкової

Якщо ви оформили новий або закрили діючий рахунок в закордонному банку, то протягом одного місяця повинні повідомити про це в податкову інспекцію. форма повідомлення затверджена наказом фнс росії. Документ можна знайти на сайті податкової. А також від вас буде потрібно звіт про рух коштів з банківськими виписками.

є кілька способів, як повідомити податкову про свій закордонний рахунок:

    6. Здати паперову заяву в територіальну інспекцію.
  • надіслати рекомендований лист з повідомленням про вручення.
  • передати в електронній формі через портал фнс, якщо у вас є ецп (для цього потрібен особистий кабінет).

Кого ще повідомляють іп і тов

Ви не зобов’язані повідомляти про відкриття рахунку в пенсійний фонд або службу соціального страхування. Кожен банк самостійно повідомляє контролюючі органи про будь-які зміни за рахунками своїх клієнтів.

Але ви можете надіслати інформаційний лист контрагентам. Щоб не виникло проблем з платежами, вишліть їм повідомлення (наприклад, по e-mail) про те, що у вас з’явився новий або додатковий рахунок. Повідомляти партнерів про додавання розрахункового рахунку потрібно для того, щоб вони змогли своєчасно внести зміни в договори.