Олександр Супрун – Комітет здійснює громадську експертизу рішень місцевої влади щодо організації і проведення масових заходів в Криму і Севастополі

290

За ініціативою Громадської Палати Криму, зверненнями громадян та об’єднань громадян, Комітет по боротьбі з корупцією та захисту прав здійснює громадську експертизу рішень міських виконавчих комітетів міських рад в Автономній Республіці Крим про порядок організації і проведення масових заходів.

Поділитися:

За ініціативою Громадської Палати Криму, зверненнями громадян та об’єднань громадян, Комітет по боротьбі з корупцією та захисту прав здійснює громадську експертизу рішень міських виконавчих комітетів міських рад в Автономній Республіці Крим про порядок організації і проведення масових заходів.

У тому числі подані звернення на проведення громадських експертиз у Виконавчий комітет Сімферопольської міської ради щодо рішення № 250 від 25.02.2011 року «Про організацію та проведення мирних зібрань у місті Сімферополі», Виконавчий комітет Джанкойської міської ради щодо рішення № 257 від 24.06.2009 року «Про порядок організації і проведення масових заходів в місті Джанкой», Виконавчий комітет Євпаторійської міської ради щодо рішення № 5-43/3 від 21.04.2009 року «Про порядок організації і проведення масових заходів в місті Євпаторія» та Виконавчий комітет Ялтинської міської ради щодо рішення № 2000 від 25.09.2008 року «Про порядок організації проведення зборів, мітингів, вуличних походів, демонстрацій та інших масових заходів у місті Ялта».

В інші міські та районні ради Автономної Республіки Крим подано 26 запитів відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо надання відповіді чим вони керуються на місцях з питань організації і проведення мирних зібрань громадян.

Також за результатами надання відповіді міських і районних рад на інформаційні запити буде зроблений громадський контроль на відповідність терміну і повноти відповіді. Результат буде направлений в Громадську Палату Криму, Рада міністрів АР Крим, Кабінет міністрів України та розміщено на офіційному веб-ресурсі Комітету.

Окремо буде проведена громадська експертиза Проекту рішення Севастопольської міської Ради «Про затвердження Положення «Про забезпечення громадського порядку при організації і проведенні на території міста Севастополя мирних зборів, мітингів, демонстрацій, автопробігів, спортивних, видовищних та інших, у тому числі потенційно небезпечних масових заходів за участю особового складу Збройних Сил України, Чорноморського Флоту Російської Федерації (за узгодженням), інших військових формувань і правоохоронних органів» (нова редакція) на відповідність Проекту з чинним законодавством України.

Висновки та результати громадських експертиз, сприяння влади по проведенню експертиз будуть надані Виконавчим комітетам міських рад, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, Кабінету міністрів України та розміщені на офіційному веб-ресурсі Комітету по боротьбі з корупцією та захисту прав та розповсюджено серед засобів масової інформації.

Також після отримання відповіді, дій або бездіяльності органів влади за результатами експертизи буде повідомлятися додатково.

Олександр Супрун