Подарунки? Звичайно так! Але…

286

Діти дуже люблять подарунки. Бізнесмени начебто і не діти, але теж люблять подарунки, навіть якщо здається, що це не так.

Поділитися:

Діти дуже люблять подарунки. Бізнесмени начебто і не діти, але теж люблять подарунки, навіть якщо здається, що це не так.

В нашій бізнес-культури з подарунками все виглядає якось дивно. Вони давно набули звучання то хабара, чи підкупу, у будь-якому випадку в цьому є якийсь підтекст «вирішення питань», мабуть постійні контакти з чиновниками зіпсували нам світогляд. Однак так не скрізь.

В Азіатській культурі бізнес-подарунки використовуються в якості вираження дружби і надії на майбутнє процвітання бізнесу. Такі сувеніри традиційно вручають у кінці успішного наради або на початку налагодження нових ділових відносин. В Японії, обмін бізнес-подарунками є важливою частиною культури, і часто символізують міцність ділових відносин. У тайванської бізнес-культурі також популярний обмін подарунками. При особистому врученні подарунка обов’язково майте про запас ще кілька невеликих сувенірів. Можливо, що вам доведеться відразу ж відповісти взаємністю на несподіваний презент, призначений особисто вам. У Китаї не прийнято дарувати подарунки у вигляді одного предмета чи непарне їх кількість, що означає самотність або поділ. При цьому парне число сувенірів означає удачу.

Спілкуючись з китайськими партнерами, я розумію, що скільки б років людина з Піднебесної не жив в Україні, і скільки б він не займався інвестиціями в західні економіки, він залишиться глибоко чтущим китайські традиції людиною. І люди з Близького Сходу, і люди з Китаю люблять подарунки. Але якщо араби люблять дорогі і преміумні подарунки, тільки такі, як другий варіант – не дарувати взагалі нічого, то китайці люблять подарунки, як символ поваги і доброго ставлення співрозмовника, і дорожнеча тут далеко не головне. Якщо для араба подарунок – це предмет з вартістю, то для китайця – це бізнес-культура та етикет. Невеликий презент дає вам можливість спілкуємося відкрито, позитивно і конструктивно, відмінно розуміючи, що нам потрібно і чого всі чекають від співпраці. Після вручення подарунка може з’ясуватися, що партнери відмінно знають, що цікаво нам і пильно стежать за публікаціями про нас.

Нехай Вас не дивує небажання китайського друга або колеги миттєво приймати презент. Жителі Піднебесної з давніх часів привчені до скромності, але якщо Ви тактовно проявіть наполегливість, Ваш подарунок буде прийнятий і відразу ж розпакований. У Китаї не дарують квіти, замість них підносять солодощі. Оптимальним варіантом презенту вважається набір з парної кількості речей, проте цифра 4 тут, як і в Японії, вважається нещасливою. Те ж саме стосується і білого кольору.

Висновок: цікавтеся потенційними партнерами, по-справжньому, глибоко і грунтовно. Цитуйте фрази з статей про них і згадуйте про успішних факти в їх проектах. І даруєте подарунки. Це набагато краще, ніж переговори про відкати або початкове ставлення до партнера як до об’єкту для шахрайства. При першій зустрічі з партнером подаруйте йому невеликі подарунки, щоб показати вашу щиру зацікавленість у встановленні довгострокових ділових відносин. Бізнес-сувеніри повинні бути скромними і вдумливими, що представляють вашу країну.