Porsche і фиксики

326

Якщо відволіктися від бізнес-інтересів, то єдине, на що варто вкладати гроші – це діти. Їх навчання, розвиток, досягнення.

Поділитися:

Якщо відволіктися від бізнес-інтересів, то єдине, на що варто вкладати гроші – це діти. Їх навчання, розвиток, досягнення.

Це не зовсім благодійність і не зовсім інвестиції, це якийсь третій тип. Це фінансування в надії, що вони виростуть і стануть, доб’ються, досягнуто. Тут немає прямої віддачі на вкладений капітал, так само як немає безповоротних витрат. Та й питання більше не фінансовий, а просто людський. Коли я став меценатом дитячого фонду після того, як просто прийшов прочитати лекцію для співробітників фонду. Тепер вони відкривають дитячий сад, де дітям буде просто хороше ставлення, просто гарне навчання і просто хороші умови без пригод. І коштуватиме це не космічні гроші, як в приватних дитячих садах, запакованих під зав’язку діточками мажорів, а осудна для звичайних батьків.

Тепер ситуація інша: дитяча організація, якій я допомагаю, чим можу протягом останнього часу, запрошує мене прочитати лекцію про фінанси. Але дітям. Діти – це найскладніша аудиторія. Особливо, коли ви розповідаєте їм про фінанси. Це буде непросто. Тому я зібрав в офісі мозковий штурм. Поки що безрезультатно. Найбільш життєздатними ідеями на сьогодні опинилися а) читати лекцію, сидячи в моєму жовтому порше, щоб хоча б було видно, про що ми взагалі говоримо. б) розповідати про фінанси в костюмі фиксика – в парку розваг я якраз недавно бачив, яку натовп дітей, по суті, нічого не роблячи, зібрали аніматори в костюмах фиксиков. Я, наприклад, міг би бути Нуликом, співзасновник нашого інвестфонду Лена – Сімкою. Жодна з цих ідей мені не сподобалася. Хоча костюм фиксика зняв би будь-які питання, як одягатися, виступаючи перед дітьми: мій повсякденний костюм коштує півтори тисячі доларів, а ростова лялька – костюм фиксика коштує три тисячі доларів. Так що по пантам ростова лялька однозначно рулить. Шкода, що я не працюю в івент-бізнесі. Тоді можна було б їздити на зустрічі в цьому костюмі. Люди з галузі по достоїнству оцінили б рівень дорожнечі надітого на мене.

А я поки що продовжую думати над лекцією. Тому що протягом багатьох місяців фінансувати дитячий фонд легше. Ніж протягом півгодини читати лекцію про фінанси дітям. Радує одне: з досвіду я знаю, що лекції для дітей ефективніше, ніж лекції дорослим. Дорослі продовжують кидати гроші на вітер і не можуть зупинитися. Як наркомани. А у дітей, не підсіли на голку хаотичних витрат, ще є шанс.

Ось особисто ви, наприклад: ви впевнені, що за вчорашній день не витратили жодної гривні даремно?