Рятуйся, хто може! Юань настає!

275

Юань стає валютою для міжнародних розрахунків. (Інформація окремих ЗМІ)

Поділитися:

Юань стає валютою для міжнародних розрахунків. (Інформація окремих ЗМІ)

Юань стає валютою для міжнародних розрахунків. (Інформація окремих ЗМІ)

З червня 2010 року в Китаї дозволено розплачуватися за експорт та імпорт в юанях. За підсумками минулого року вже 365 китайських компаній, що експортують свою продукцію, приймають оплату в національній валюті.

У листопаді 2010 року загальний обсяг експортно-імпортних угод Китаю, де в якості засобу платежу були використані юані, склав близько 385 млрд. юанів (58 млрд. доларів). При цьому, близько 80% цих угод було пов’язано продажем нерезидентами своїх товарів китайським покупцям.

На перший погляд складається дуже дивна ситуація, нерезиденти націлені не на покупку за рахунок юанів китайських товарів, а навпаки, вони більш активно свої товари продають китайцям за юані. Хоча логіка говорить про інше, більш вигідно купувати в Китаї товари за юань, ніж продавати свою продукцію за юань, який можна вільно конвертувати на світовому ринку. Дивна ситуація, якщо не підозріла.

Навіщо їм ці юані?

— Може їм подобається дизайн юаня і вони продають свою продукцію чисто з нумізматичних цілей?

Навряд чи.

— Може вони хочуть отримати якомога більше юанів, щоб потім не знати, як цю валюту поміняти на іншу валюту?

Навряд чи.

— Може вони хочуть якомога більше продати своєї продукції Китаю і вже готові замість грошей брати у них «фантики», тільки щоб продати?

Навряд чи.

Скринька просто відкривається.

Економіка Китаю дуже жорстко контролюється. Неможливо вільно юань конвертувати в іншу валюту без дозволів і погоджень. Тим більше неможливо вільно вивести або ввести юань. Виняток — тільки товарні експортно-імпортні контракти. Але, в Китаї вже давно стоїть проблема «збереження грошей, нажитих непосильною працею». Тому немає нічого дивного, що нерезиденти, які так активно продають свої товари за юань, як правило, вихідці з Гонконгу. Ось таким оригінальним чином китайські трудівники бізнесу, переводять свої заощадження за кордон, подалі від «недремного ока ЦК КПК». Бо Гонконг поки що живе за окремими законами, і там можна відкласти на «чорний день» свої грошики. Не дивно, що сума депозитів в юані в Гонконзі на кінець 2010 року склала вже більше 300 млрд. юанів.

Долар не вселяє надії, але і юаню до нормальної валюти ще дуже далеко.