Справа не в полуниці

309

Вже майже жовтень, температура нижче десяти градусів, весь день не перестаючи ллє дощ. Холодно, сіро і похмуро. Але у мене на столі стоїть кілька контейнерів зі свіжою, щойно зірваної полуницею

Поділитися:

Вже майже жовтень, температура нижче десяти градусів, весь день не перестаючи ллє дощ. Холодно, сіро і похмуро. Але у мене на столі стоїть кілька контейнерів зі свіжою, щойно зірваної полуницею

і в цій обстановці вона виглядає неправдоподібно. Тому що в цей час року ми швидше готові побачити в офісі помідори, але не полуницю.Ця полуниця – результат нового підходу до бізнесу і нового підприємницького мислення. Це рідкість, це самотні тонкі паростки, і держава, і наша недорозвинена бізнес-середовище, і взагалі всі навколишні умови роблять все, щоб забити ці паростки.

Це третій урожай за літо, але справа не в цьому. Людина, яка вирощує її, забезпечує ще й сервіс – привозить, куди і коли зручно покупцю (відразу згадуються ті люди, у яких всі ми купуємо полуницю влітку), розрахуватися з ним може навіть дитина, як і зробила моя доця, поки няня вкладала молодшого, або перерахувавши гроші на карту, як це зробила моя колега, яка у момент його приїзду опинилася на неочікуваних переговорах. Акуратно одягнений чоловік з нормальними манерами і розмовою на акуратною машинці привозить розфасовану в новенькі контейнери полуницю.Ця картина, коли в офісі такий холод, що кондиціонери включені на обігрів (у нас зазвичай це відбувається в листопаді) а за вікном ллє дощ впливає на мозок крутіше маркетингу з будь-яким бюджетом. Це – сама клиенториентированная продаж, яку я бачив за останні роки. Ставка зроблена не на продукт, а на супровідний сервіс. Хоча продукт якісний і займає унікальну нішу. Він йшов би і без сервісу. Але ставка зроблена саме на сервіс. Приклад того, як людина не просто розташувався в ніші ринку, але працює в ній. В той час, як деякі навіть великі рітейлові компанії вважають достатнім просто факт своєї присутності на ринку.

Як тут не згадати історію Бодо Шефера про те, як хлопчик вчив дівчинку заробляти, розповідаючи, як він продає газети, на що дівчинка відповіла, що так заробити не вдасться, тому що в їхньому районі ніхто не читає газет. Тоді хлопчик сказав: «Тоді продавай те, що їм потрібно». Простий рецепт: бути в потрібний клієнту час в потрібному клієнтові місці і продавати йому те, що йому потрібно. Це просто. Але чому 95% продажів в Україні ведуться по-іншому – це для мене загадка.