Свобода.Економіка.Інтернет

279

інтернет повинен бути вільною економічною зоною

Поділитися:

інтернет повинен бути вільною економічною зоною

Ви вже заробляли в інтернет? Якщо ні, то це неминуче, і лише справа часу. Тому що ми живемо в революційний час змін, і багато в чому ці зміни відбуваються завдяки новим технологіям та інтернету.
Минулого тижня я був запрошений посольством США на зустріч Аліка Росса, старшого радника з інновацій Офісу Державного секретаря США Гіларі Клінтон, з блогерами.
Поспілкувавшись з ним, я подумав, що це революційний час змін, яке переживає наша планета, девізом нинішньої світової революції може бути: «Свобода.Економіка.Інтернет», де «економіка» повинна відповідати поняттю «рівності», а «інтернет» поняттю «братства». Адже інтернет, без кордонів і національних відмінностей дозволяє сьогодні кожному з нас відчувати себе людиною землі, а всіх землян – братами, а економіка, в якій немає рівних можливостей, призводить до того, що світом і економікою керують обмежена кількість людей, і проти цього нерівності виступають люди у всьому світі, що спостерігається сьогодні в різних кінцях землі, і, в особливості, в Європі та Америці, зокрема, через рух «Захопи Вол-Стріт».
Наскільки я зрозумів, Алек багато зробив для того, щоб люди на різних континентах мали вільний доступ до нових технологій і інтернет. І сьогодні його завдання – допомогти уряду США «витримати дистанцію» між одвічним прагненням Штатів розвивати демократію і свободу і бажанням уряду тих же Штатів і будь-якої іншої країни – «тримати контроль над всім і вся.
І думаю, що той підхід, який він з колегами імплементує в США і проповідує по світу (до речі, побачив, що Ганна Герман також була захоплена ідеями Алека Росса, і навіть написала блог про відкритість влади), важливо прийняти і Україні, тому що це дозволить різко поліпшити підприємницький дух в країні, допоможе українцям створювати свої микробизнесы і жити самостійним економічним життям, самим створюючи для себе робочі місця та добробут. А якщо держава піде тупим шляхом контролю, то це нічого не дасть і ні державі, ні країні, і, звичайно ж ми з вами від цього будемо втрачати. А якщо так буде відбуватися, то ми багато чого зробимо для того, щоб у керма держави були люди сучасні, які не контролюють, а створюють умови вільного і активного розвитку.
Мені, як і більшості з нас, завжди цікаво «побачити» майбутнє, тому я задав питання Аліку «яким він бачить майбутнє через 10-20 років, враховуючи такий активний розвиток нових технологій?». Алек відповів, що сьогодні до 40% ВВП Америки походять від нових технологій і висловив переконання, що через 10 років ця цифра збільшиться на 30-40%. Він також сказав, що коли спілкувався зі студентами КПІ, то подумав, що якщо більшість з молодих людей, що сидять в залі, розвинуть свої бізнеси через нові технології, то від цього дуже виграє українська економіка і країна змінитися.
Для цього треба, щоб держава не вводило тотальний і суб’єктивний контроль на наші з вами дії в інтернеті.
Враховуючи, що за статистикою серпня цього року, інтернет-користувачів України зросло до 13,14 млн. користувачів від 14+, то це та свобода, за яку ми, українці, повинні боротися, бо інтернет-це той інструмент завдяки яким більшість з нас зможе заробляти собі на життя і годувати свої сім’ї. І якщо держава цього буде заважати, то ми державі, а точніше людям, які його представляють, в цьому дуже зашкодимо.
P. S. знаєте, як більшість з нас заробляють в інтернет пасивно? Побачивши, який потрібний нам товар у магазині, ми шукаємо його в інтернет і замовляємо через інтернет магазин, в середньому економлячи 10-15%. А враховуючи принцип: те, що не витратив – заробив, можна вважати, що менші витрати на потрібний нам товар можна розглядати як заробіток на непотраченном.