Цивілізований шлях до європейської життя

289

Ні для кого не секрет, що якісне і престижна вища освіта завжди відігравала важливу роль для успішного працевлаштування та кар’єрного зростання, підвищення конкурентоспроможності молодого фахівця на вітчизняному та зарубіжному ринку праці.

Поділитися:

Ні для кого не секрет, що якісне і престижна вища освіта завжди відігравала важливу роль для успішного працевлаштування та кар’єрного зростання, підвищення конкурентоспроможності молодого фахівця на вітчизняному та зарубіжному ринку праці.

Ні для кого не секрет, що якісне і престижна вища освіта завжди відігравала важливу роль для успішного працевлаштування та кар’єрного зростання, підвищення конкурентоспроможності молодого фахівця на вітчизняному та зарубіжному ринку праці. Крім того, саме гідну вищу освіту та високий рівень знань, є ключем до досягнення успіху і добробуту.

Однак, сумно відомим фактом, для кожного випускника школи чи молодого фахівця, є складність отримання або продовження вищої освіти у внз України, Росії та інших держав СНД, пострадянського простору в цілому. Багато в чому це пов’язано з певними перешкодами.

Всім відома проблема обмеженої кількості бюджетних місць і висока вартість контрактної форми навчання. Приміром, у середньостатистичному вузі Україні ціна за 4 роки навчання доходить до 37 тис. грн. (близько 4600 доларів), тоді як у найбільш престижних столичних університетах ціна аналогічного контракту може становити 70 тис. грн. (8 750 доларів)! І це не рахуючи витрат на харчування та проживання, що може дозволити собі не кожна молода людина. Крім того, воістину абсурдними є «підводні камені» вітчизняних вузів у вигляді розвиненої корупції. Іноді доводиться давати хабар і для того, щоб влаштуватися на престижну спеціальність за контрактною формою навчання. Більш того, навіть закінчивши вітчизняний вуз із червоним дипломом, молодого фахівця може очікувати мізерна зарплата (в середньому до 200 до 300 доларів в Україні), політична нестабільність, невпевненість у завтрашньому дні, або чого гірше безробіття по причині корупції та кумівства, розвиненого на ринку праці держав СНД. Згідно зі статистикою, до 15% населення країн СНД, в основному випускники вузів, які щорічно поповнюють ряди безробітних, і Україна в цьому списку не виняток.

Виникає питання – а чи є гідна заміна вітчизняному вищої освіти? Відразу ж на думку спадають назви відомих західноєвропейських та американських вузів, де безкоштовну освіту взагалі відсутня, а оплата бакалаврату або магістратури становить декількох десятків тисяч.е. у рік. Але якщо розібратися в ситуації, то виявляється, є альтернатива навіть європейської дорожнечі. Мова йде про вищу освіту в Чехії.

Якщо ви дійсно хочете отримати доступне вищу освіту європейського зразка або ж продовжити навчання в магістратурі, аспірантурі, радимо звернути увагу саме на вузи Чехії. Чому саме на них ? Для відповіді на це питання є ряд об’єктивних аргументів.

По-перше, у вузах Чехії можна отримати вищу освіту міжнародного зразка, яка затребувана як в провідних компаніях і корпораціях зі світовим ім’ям, так і на вітчизняному ринку праці. Також найпрестижніші вузи Чехії щорічно готові надати прийнятні або безкоштовні стипендіальні програми для випускників шкіл, студентів інших держав. Як підсумок – сьогодні у Чехії навчаються студенти з 48 держав, причому серед них досить багато американців, англійців, німців, австрійців і представників інших країн з високим рівнем соціально-економічного розвитку. Ось, наприклад, порядок цін на освіту в Чехії http://www.euroeducation.cz/ceny

Програми бакалаврату (3-4 роки) в Чехії надають професійну підготовку в різних областях, а також можуть бути першим етапом магістратури. В кінці навчання студенти складають державний іспит, захищають диплом і в результаті отримують ступінь бакалавра. Програми магістратури (2-3 роки), Чехії надають якісну наукову підготовку. В кінці навчання студенти повинні здати державний іспит і захистити дипломну роботу, щоб отримати академічну ступінь магістра.

По-друге, Чехія одна з не багатьох країн, яка дбає про майбутнє працевлаштування кращих студентів, незалежно від того чи є вони чехами або приїжджими, що особливо важливо для молодих фахівців. Для вступу в приватний вуз достатньо мати диплом про середню освіту або диплом бакалавра (для магістратури), написати мотиваційний лист, резюме, скласти тест на знання англійської мови (TOEFL), а також написати есе на задану тематику.

По-третє, в Чехії є можливість безкоштовного навчання для іноземців, що велика рідкість для Європи. Хто бажає вступити в державний вуз Чехії і вчитися безкоштовно вступні іспити являють собою письмове тестування, в якому можуть перевірятися знання по кількох спеціальних предметів (наприклад, при вступі на такі спеціальності, як інформатика, математика, фізика, біологія, економіка) або загальні навчальні здібності – пам’ять, логіка, сприйняття цифр, абстрактне мислення (при вступі на гуманітарні спеціальності). Для більш правильної підготовки на надходження в державні вузи працюють спеціальні річні програми. Так само треба зауважити, що для вступу і головне, успішного навчання в державному вищому навчальному Закладі необхідний досить високий рівень володіння чеською мовою, який досягається, як правило, не менш ніж за рік інтенсивних занять під час проходження такої підготовчої програми. Ось більш детальна інформація про таку програму http://www.euroeducation.cz/podgotovka-v-vuz

По-третє, чеські вузи можуть стати трампліном для безкоштовного продовження освіти в іменитих вузах США і Західної Європи. Багато чеські вузи в рамках програми ЄС «Эразмуз Мундус», на двосторонньому рівні проводять тісна співпраця з Кембриджським, Гарвардським, Паризьким (Сорбонна), Стенфордським, Нью-Йоркським, Бостонським університетами.

По-четверте, навчання в чеських вузах є не тільки можливістю отримати освіту, але й чималий життєвий досвід, особливо для колишніх школярів. Хлопці і дівчата виявляють себе в якості незалежних і цілеспрямованих особистостей. Саме від ваших знань і бажання залежить самостійне вступ, навчання у вподобаному вузі, вирішення побутових та візових питань. Плюс до всього, навчання в Чехії це прекрасна можливість одночасного вивчення чеської та англійської мов, адаптації в новому суспільстві.

У Чеській республіці на даний момент налічується 28 державних і 40 недержавних вищих навчальних закладів. Одні з найбільш прийнятних за умовами адаптації, проживання та навчання для іноземців – це вузи, розташовані в місті Брно, який є центром Південної Моравії і відрізняється вигідним географічним місцем розташування в самому серці Європи. Широкий спектр спеціальностей, пропонованих тутешніми вузами, здатний задовольнити практично будь-які запити абітурієнтів. Так само важливо, що в Брно розташовані офіси багатьох компаній зі світовим ім’ям, таких як, наприклад, Lufthansa, IBM, що відкриває перед студентами широкі можливості проходження практики та подальшого працевлаштування. Більш детальний список вузів міста Брно представлений тут: http://www.euroeducation.cz/obuchenie-v-brno

Як бачимо, чеські вузи не тільки відмінна і економна альтернатива вітчизняному вищої освіти, але гідний і прийнятний варіант отримання європейського диплому, визнаного у всіх розвинених країнах світу. А це – трамплін в успішне майбутнє та можливість дати старт своєї кар’єри в розвинених країнах Європи. Вибір за Вами!

Список чеських Вузів, в які можна вступити без іспитів

ВУЗ, факультет

Спеціальності

Додаткові умови

Карлів Університет у Празі;

-Фізико-математичний факультет

– Фізика

Конкурс атестатів

Хіміко-технологічний університет в Празі;

-Всі факультети

Всі спеціальності

Конкурс атестатів

Празький Технічний;

-Ядерної та фізичної інженерії

Всі спеціальності

Конкурс атестатів

Чеський землеробський університет в Празі;

-Факультет агробіології, харчових та природних ресурсів

Усі спеціальності факультету

Конкурс атестатів

Південно-чеський університет в Чеських Будейовіцах

-факультет рибного господарства, охорони водного господарства

Всі спеціальності

Без іспитів

-факультет природничих наук

– прикладна інформатика

– прикладна математика

– біофізика

– вимірювальна та обчислювальна техніка

– фізика

– хімія

– інформатика для викладачів

Технічний університет р. Ліберець

– машинобудівний факультет

Всі спеціальності

Без іспитів

– факультет текстильної промисловості

Всі, крім спец. «текстиль»

– Факультет інформатики, мехатроніки і міжгалузевих областей

Всі спеціальності

Університет Томаша Баті р. Злін

– технологічний факультет

Всі спеціальності

Без іспитів

– Факультет логістики

Всі спеціальності

Конкурс атестатів

Слезкий університет р. Опава

-факультет природничих наук і філософії

– астрофізика

– моніторинг довкілля

– комп’ютерна техніка і її експлуатація

Без іспитів

Університет J. E. Purkyně Усті над Лабем

– факультет виробничих технологій і менеджменту

– факультет навколишнього середовища

Всі спеціальності

Конкурс атестатів

– факультет природничих наук

– Хімія

– Фізика

– математика

Університет Палакого р. Оломоуц

-факультет природничих наук

– факультет медичних наук

Всі спеціальності

Конкурс атестатів

Баньский університет Острава

– Будівельний факультет

– Факультет електротехніки та інформатики

– факультет металургії та метало-інженерії

Всі спеціальності

Конкурс атестатів

Мендлов університет Брно р.

– агрономічний факультет

Всі спеціальності

Конкурс атестатів

– садівничий (zahradnicka?)

– вирощування винограду та виноробства

– факультет леснический та деревообробний

– Дизайн меблів

– створення і виробництво меблів

Конкурс атестатів

Технічний університет Брно р.

– факультет будівельний

– машинобудівний

– Електротехнічний

– Хімічний

Технічний університет р. Прага

– машинобудівний факультет

– ядерної та фізичної інженерії

Масариков університет Брно р.

-факультет природничих наук

-фінансова та страхова математика

– прикладна математика

– хімія