Вірусний маркетинг-що це таке і як створити вірусний контент

334

Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про такий інструмент просування в інтернеті, як вірусна реклама.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 • що таке вірусний маркетинг в мережі;
 • як створити вірусний контент;
 • найбільш поширені помилки при створенні вірусної реклами.

Що таке вірусний маркетинг і вірусний контент

Кожен з нас може дати характеристику терміну «вірус»: він передається від людини до людини при їх контакті, поширюючись в геометричній прогресії. Також справа йде і з вірусним маркетингом.

вірусний маркетинг – інструмент залучення споживачів, самостійно розповсюджується в мережі між користувачами за допомогою «репостів», «лайків», скачувань та іншого.

вірусний контент – конкретний канал поширення вірусу: відео, зображення, новина, тобто інформативна частина сторінки.

Таким чином, маркетинговий вірус передається одному потенційному споживачеві, який заражає всіх інших.

виділимо переваги і недоліки вірусного контенту.

Як ви можете бачити, вірусний контент несе в собі масу загроз, які можуть негативно впливати на ваш бізнес.

Цілі і завдання вірусного маркетингу

Вірусний маркетинг несе в собі всі ті ж цілі і завдання, що і будь-який інший інструмент маркетингових комунікацій.

розташуємо їх послідовно, в залежності від ефективності досягнення тієї чи іншої мети за допомогою вірусного контенту:

 • розважати . Так, вірусний маркетинг в першу чергу націлений на те, щоб розважати вашого потенційного споживача. “вірус” повинен бути цікавий вашому цільовому споживачеві «щоб він захотів їм ” поділитися з друзями.
 • нагадувати . Це друга мета, яку можна досягти за допомогою вірусного контенту. Вірус обов’язково повинен містити символіку вашої компанії( бренду), інформацію про продукт.
 • інформувати . Ефективно включати інформацію про переваги продукту в вірусну рекламу. Але робити це потрібно так, щоб споживач не зрозумів, що це реклама.
 • навчати . Ви можете навчити користувача правильно використовувати ваш продукт у вірусній рекламі.
 • продавати . Так, мета продати товар реалізується в меншій мірі, але все ж не можна стверджувати, що «вірус» не збільшує продажі. Ще як збільшує, просто трохи менше, ніж таргетингова або телевізійна реклама.

Етапи проведення вірусної рекламної кампанії

Весь процес створення вірусного контенту можна звести до п’яти основних етапів.

етап 1. виділення цільової аудиторії. Це найважливіший етап створення вірусного контенту. Ви повинні виділити не тільки цільову аудиторію продукту, який ви хочете продати, але і цільову аудиторію вашої реклами. Наприклад, якщо ви демонструєте метеликів в рекламі чоловічих шкарпеток, то, швидше за все, цільова аудиторія продукту не співпаде з цільової аудиторії реклами. Такий контент не перетвориться на»вірус”.

етап 2. визначення бюджету вірусного контенту. Ви можете створити “вірус” за 100 рублів, а можете розгорнути рекламну кампанію на мільйон. Все залежить від ваших матеріальних можливостей і фантазії.

етап 3. вибір виду вірусного контенту. Це може бути відеоролик, зображення, новина, стаття.

етап 4. створення креативної ідеї вірусного контенту.

тут ви можете піти по одному з чотирьох шляхів:

 • гумористичний напрямок контенту;
 • спрямованість на почуття і емоції;
 • актуальна на даний момент тематика;
 • епатажний, шокуючий зміст контенту.

етап 5. вибір каналів розподілу вірусного контенту. В першу чергу на вибір того чи іншого каналу розподілу впливає вид «вірусу». Наприклад, зображення краще поширювати в соціальній мережі «вконтакте» або «instagram». А відеоролики найкраще “розходяться” в мережі youtube.

етап 6. створення контенту.

етап 7. розміщення контенту в мережі.

Секрети створення ” вірусу»

Основна перевага вірусного контенту-те, що він не вимагає величезного маркетингового бюджету. Якщо ви володієте фантазією, бачите актуальні теми, то ви зможете створити хороший контент і за 500 рублів.

але тут варто остерігатися кількох помилок:

 • сюжет рекламного ролика, тематика картинки, новини або статті не асоціюється з вашою компанією, продуктом, брендом. У цьому випадку ви можете створити дуже цікаву ідею, яка стане “вірусом”, але не стане рекламою. Впізнаваність вашої компанії не підвищиться, продажі не виростуть, а все тому, що цільова аудиторія не помітить вас у вашому ж контенті.

прикладом такої реклами може служити реклама шоколаду cadbury. У рекламному ролику величезна горила грає на барабанах, в самому кінці ролика з’являється шоколад. Продукт жодним чином не пов’язаний з сюжетною лінією ролика, що стало причиною провалу цієї рекламної кампанії. До слова, даний ролик обійшовся компанії майже в мільйон рублів.

 • вірусний контент викликає негативну реакцію у споживачів. Перш ніж розмістити контент в мережі, протестуйте його на невеликій групі цільових споживачів. В іншому випадку ви ризикуєте отримати негативний результат від рекламної кампанії.

1 неоднозначну реакцію у користувачів інтернету викликала реклама ресторану burger king зі словами: “пекучий соус прямо в булці. Дивись не обострись».

 • відкрита реклама. Цей випадок протилежний першому, коли користувачі відразу розуміють, що контент являє собою рекламу. Вірусом він ніколи не стане.

і, на завершення, секрети успішного вірусного контенту:

 • придумайте запам’ятовується, яскравий заголовок для вашого відео, новини або статті. Користувач повинен захотіти переглянути контент;
 • завжди тестуйте ваш вірусний контент перед розміщенням;
 • пам’ятайте, що центр вашого контенту-продукт (компанія або бренд), але не захоплюйтеся «рекламуванням». Продукт повинен брати участь у сюжетній лінії “вірусу”, бути його частиною.

Приклад вірусного контенту

Зовсім недавно компанія coca-cola проводила новорічну рекламну кампанію в соціальній мережі “вконтакте”. Кульмінацією кампанії став ролик, в якому російський виконавець популярної музики діма білан індивідуально привітав з наступаючим беруть участь в акції користувачів і їх друзів. Відеоролики швидко розійшлися в соціальній мережі, а обсяг продажів кока-коли виросли в кілька разів.

1. Бюджетним варіантом вірусної реклами можна назвати ролик від ціан 2016 року. Центральний герой сюжету – кіт лиходій, який під зловісну музику переконує смотрящих не залишати хрущовки, тулитися з батьками, ніколи не купувати своє житло, адже життя і без того складна і краще вона не стане, краще відмовитися від краси і комфорту. В кінці ролика з’являється символіка ціан і напис ” не слухай кота. Знайди собі нормальне житло”» швидкість поширення даного ролика була дуже висока, і приплив клієнтів в ціан був зафіксований.