Влада створює для себе охоронну систему

280

Глава МВС Арсен Аваков планує ініціювати законодавче закріплення презумпції правоти поліцейського. «Спочатку підкорись поліцейському – потім оскаржуй!», — переконує міністр.

Поділитися:

Глава МВС Арсен Аваков планує ініціювати законодавче закріплення презумпції правоти поліцейського. «Спочатку підкорись поліцейському – потім оскаржуй!», — переконує міністр.

Схоже, владі потрібна власна охоронна система, тому вона намагається зробити з України поліцейську державу. У деяких країнах світу презумпція правоти поліції зведена в ранг норми закону. Тобто, будь-яку вимогу поліцейського громадянин повинен сприймати як обов’язкове до виконання. Відмовитися — значить порушити закон. Але українське суспільство, правова система якого сповнена перекосів, до таких трансформацій не готове. Не можна наділяти поліцію правом безапелляционнной правоти в ситуації, коли прокуратурі ніхто не довіряє, а суди просто розпадаються. Причому, без прописаного механізму апеляції і оскарження незаконних, на думку людини, вимог.

Міністр буде педалювати цей процес, але нинішній парламент, швидше за все, побоїться його приймати. Як мінімум, опозиційні депутати повинні розуміти, що таким чином влада намагається, зокрема, спустити на них поліцію.

Те, що влада вирішила використати трагедію в Дніпрі для реалізації ідеї про створення власної охоронної системи, не дивує, але реагувати слід було б не так. Вбивство поліцейського в усіх цивілізованих країнах — це вбивство першої категорії при обтяжуючих обставинах. Багато країн в таких випадках взагалі визначають для злочинця вищу міру покарання — смертну кару. Якщо хтось зазіхає зі зброєю на людину в формі, він несе загрозу всьому суспільству. А тому для нього в кодексі потрібно знайти найбільш суворе з можливих покарань.