Володимир Макар: повернення місцевим радам повноважень розпоряджатися державними землями принесе їм 1 млрд. грн.

296

Українська аграрна асоціація пропонує Верховній Раді найближчим часом розглянути законопроект № 4150 від 17.02.2014 р. «Про деякі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами».

Поділитися:

Українська аграрна асоціація пропонує Верховній Раді найближчим часом розглянути законопроект № 4150 від 17.02.2014 р. «Про деякі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами».

Українська аграрна асоціація пропонує Верховній Раді найближчим часом розглянути законопроект № 4150 від 17.02.2014 р. «Про деякі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами». Документом, прийнятим на сьогоднішньому засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВР, пропонується передати державні землі сільгосппризначення з розпорядження Державного агентства земельних ресурсів місцевим радам. Виконання цих функцій саме органами місцевого самоврядування є поширеною міжнародною практикою розвинутих країн.

Справа в тому, що в системі управління землями державної склалася ситуація, за якої органи місцевого самоврядування з однієї сторони зацікавлені у встановленні найкращої ціни оренди земельних ділянок, адже плата за неї спрямовується у місцевий бюджет, а з іншого – вони позбавлені будь-якого впливу на рішення про передачу землі в оренду.

Про необхідність передати на місцевий рівень більше владних повноважень кажуть Президент, представники Кабміну, мало не всі фракції Верховної Ради, однак на розробку глобальної програми потрібно час – це великий і досить складний процес. Ми пропонуємо не зволікати і починати з села – повернути місцевим радам повноваження розпоряджатися державними землями, що лежать у межах територій рад Підтримати цю ідею, викладену в законопроекті № 4150, повинен кожен депутат – це буде приклад реальної децентралізації влади.

За оцінкою Української аграрної асоціації, від ефективного розпорядження землями місцеві бюджети зможуть щорічно отримувати додатково до 1 млрд. грн.

Законопроектом № 4150 передбачається:

1. Зарахувати до комунальної власності відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст всі землі, розташовані за межами населених пунктів в межах територій сільських, селищних, міських рад.

2. Віднести до спільної власності відповідних територіальних громад земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об’єкти нерухомого майна такої власності, а також комунальні підприємства, які перебувають у такій власності.

3. Передати від районних державних адміністрацій сільським, селищним, міським радам повноваження щодо виділення земельних паїв власникам земельних паїв у натурі (на місцевості).

4. Передати від районних державних адміністрацій сільським, селищним, міським радам повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності.

5. Закріпити визначення території місцевої ради на законодавчому рівні.