З 2013 р. запроваджується податок на нерухомість

306

Нашій країні сімнадцять років знадобилося, щоб запровадити такий податок. Але 17-річна передісторія розробки податку в жодному разі не може бути передумовою утвердження його якісної моделі.

Поділитися:

Нашій країні сімнадцять років знадобилося, щоб запровадити такий податок. Але 17-річна передісторія розробки податку в жодному разі не може бути передумовою утвердження його якісної моделі.

Сьогодні податок на нерухомість існує практично у всіх розвинених країнах. Нашій країні сімнадцять років знадобилося, щоб запровадити такий податок. Але 17-річна передісторія розробки податку в жодному разі не може бути передумовою утвердження його якісної моделі. І так відповідно до ст. 265 Податкового кодексу, оподатковується об’єкт житлової нерухомості. Платниками податку є юридичні і фізичні особи — власники об’єкта незалежно від їх резидентного статусу. Ставка податку на житло установлюється місцевими органами влади залежно від площі. У Києві податок на нерухомість встановлений на рівні 1-2,7% від розміру мінімальної заробітної плати. Квартири площею до 120 кв. м. не оподатковуються. Але якщо метраж квартири, припустімо, 125 квадратних метрів, то за п’ять квадратів потрібно буде заплатити. Так для Києва за 1 кв. м. житлової площі для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м, і житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. м, податок складе 1% розміру мінімальної заробітної плати на рік, встановленої законом на перше січня звітного (податкового) року. Для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. м, і житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. м, податок встановлений у 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Податковий кодекс передбачає певні поблажки при сплаті податку на нерухомість для власників житла. Квартири площею до 120 кв. м, житлові будинки площею до 250 кв. м, садовий або дачний будинок, об’єкт житлової нерухомості, що належить багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей не оподатковуються. Податок на нерухомість сплачується за місцем розташування нерухомості. Що стосується фізичних осіб – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення, а юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації. Сподіваємося, що даний інструмент, а саме податок на нерухомість, стане яскравим показником рівня доходів, адже багато схем ухилення від сплати податків, якими користуються чиновники, і бізнесмени, а нерухомість чітко ідентифікує реальний дохід. Очевидно, що податок на нерухомість покликаний вирішувати безліч завдань: поповнення місцевих бюджетів, установлення соціальної справедливості, стримування спекулятивного накручування цін і т. д. І це є позитивним на даному етапі розвитку сектора нерухомості в Україні.