Металеві смуги для створення металоконструкцій

8-17-2020
полоса стальная Днепр

 

Смуга сталева – цей різновид сортового металопрокату виконана у вигляді цільного металевого профілю. В її поперечному перерізі внутрішнє порожній простір відсутній. Смуга сталева знайшла своє застосування в багатьох областях і сферах будівництва та промисловості. З неї виготовляють різні механізми і деталі машин, а також цей металопрокат може бути використаний, як елемент малої звареної конструкції в паркані, решітці або малій архітектурній формі. Також хочемо вам порекомендувати https://www.maxima-metall.dp.ua/products/polosa-stalnaya.html 

Виробництво сталевої штаби регламентується ГОСТом 103-76 і ДСТУ 103-2006. Найбільш затребувана металева смуга шириною від 20 до 100 мм і товщиною від 4 до 10 мм.

При виробництві гарячекатаної смуги застосовуються різні види стали:

Вуглецева конструкційна сталь (Ст10, ст20, ст35, ст45 і Ст40Х); Низьколегована і легована сталь (ст09Г2, ст09Г2С, ст09Г2Д, ст10хснд, ст30хгса); Рядова вуглецева сталь (Ст0, ст1, ст2, ст3); Пружинно-ресорна сталь (ст60Г , ст60С2, ст60С2А, ст60С2ХА, ст65, ст65Г, ст70, ст70Г).

Види сталевої штаби

Мірної довжини; Немірної довжини; Кратної довжини.

Класифікація за способом прокатки:

Гарячекатані вироби; Холодно-катані вироби.

За серповий смуги поділяють на два класи:

Серповидність не перевищує 0,2% довжини; Серповидність не перевищує 0,5% довжини.

Точність прокату:

«А» – підвищена точність; «Б» – нормальної точності.

Залежно від використовуваного матеріалу вони можуть проводиться в наступних діапазонах:

Смуги з фосфористої, низьколегованої або вуглецевої сталі звичайної якості – від 3 м до 10 м; смуги з вуглецевої якісної і легованої сталі – від 2 м до 6 м.

Види сталевої штаби по матеріалу і призначенням:

Смуга сталева гарячекатана для загального призначення (регламентується ГОСТом 103-76); Смуга оцинкована (регламентується ГОСТом 9.307-89); Смуги з жароміцної і корозійно-стійкої сталі, що застосовуються для виробництва лопаток для парових турбін (регламентуються ГОСТом 18963-73); Смуги з конструкційних сталей (регламентуються ГОСТом 1577-93 і ДСТУ 11269-76); Смуги гарячекатані, виготовлені з інструментальних сталей (регламентуються ГОСТом 4405-75, ДСТУ 1435-99 і ДСТУ 5950-2000); Смуги гарячекатані ресорні (регламентуються ГОСТом 7419-90) ; Гарячекатаний широкосмуговий прокат, який прокочується на універсальних станах (регламентується ГОСТом 82-70); Смуги гарячекатані виготовлені з вуглецевої сталі, що застосовуються для плакированія (регламентуються ГОСТом 803-81).

Переваги металопрокату смуги стальної Висока стійкість вироби до поразки корозією (особливо у оцинкованої сталевої штаби); Тривалий термін експлуатації; Універсальність сталевої штаби; Надійність матеріалу; Доступна ціна.

Застосування сталевої штаби

Смуга сталева вважається самим універсальним матеріалом з металопрокату. Часто вона використовується при виготовленні вигнутих конструкцій, труб, різучих предметів. Сталева смуга широко застосовується в будівництві, як промислових, так і цивільних об’єктів. Також вона є незамінною в створенні декоративних оздоблювальних елементів в дизайн-Архітекторська справі. Смугова сталь використовується в машинобудуванні і автомобілебудуванні, при виготовленні ресор, закладних деталей – використовується металева смуга з конструкційних і пружинних марок сталі.

Сталева смуга вважається необхідним матеріалом для виробництва меблів. Вона може використовуватися для кування металу. З неї виробляють деталі, які в подальшому підуть на складання і виробництво верстатів і машин. Цей сортимент металопрокату також знаходить застосування в будівництві авіалайнерів. Оцинковану смугу використовують в сфері електроенергетики. Якісну оцинкування отримують шляхом термодифузії. Такі смуги використовують як заземлювач, а також як громовідвід, адже цинковий шар добре захищає об’єкти від ударів блискавки в грозу.

Смуга металева є матеріалом для різучих інструментів, при створенні різних металоконструкцій, в силових складових – сходи, паркани і т.д.