методи оптимізації сайту

8-11-2020

 

SEO-оптимізація – динамічно розвивається сфера, в якій зміни відбуваються дуже швидко. Не встигнувши відстежити актуальні зміни, ви ризикуєте стрімко втратити свої позиції. І навпаки – оперативно реагуючи і підлаштовуючись, можна відвоювати істотну частку ринку. Якщо в ресурсномістких галузях глобальні зміни відбуваються з інтервалами в десятиліття, то тут, часом, досить пари апдейтів пошукового алгоритму, щоб забезпечити розворот на 180 градусів. Так, на зорі пошукової оптимізації в хід йшли всі кошти, щоб сайт виявився якомога вище за максимально короткий термін. Тоді як з часом тактика все більше і більше ускладнюється. Це, разом з тим, не тільки ускладнює роботу оптимізаторів, а й допомагає усунути нечесну конкуренцію з тими, хто використовує т.зв. «Чорні» методи. Не кажучи вже про те, що пошукова видача стає якіснішою і релевантною. Хочемо порекомендувати https://turboseo.net.ua/cena-seo-prodvigeniya.htm 

«Чорні» методи пошукової оптимізації

Такі методи застосовувалися, в масі своїй, на початковому етапі розвитку SEO-оптимізації та просування сайтів. Тоді ще алгоритми пошукових систем не були до кінця вивчені і мало хто думав про стабільне і довгостроковий ефект. Головною метою було просування сайту в топ будь-яку ціну і в максимально короткі терміни. В основі «чорного» SEO – всілякі види пошукового спаму і накрутки посилального оточення за рахунок безкоштовних каталогів.

Спамдексинг: метод просування по найпопулярнішим ключовим запитам, при якому тексти сторінок надмірно насичуються певними ключовими словами, часто не відносяться до тематики сайту. Часто створюються спеціальні сторінки, повністю забиті пошуковим спамом. Також для текстів з ключовими словами, що не відносяться до тематики сайту, використовується найдрібніший шрифт, в колір фону, або вони розміщуються в самому низу сторінки, з максимальною прокруткою.

Лінкбомбінг: штучне нарощування маси з метою підвищити тИЦ і PR сайту. У первісному вигляді він являв собою розміщення посилань у всіляких безкоштовних каталогах, а також – на сайтах абсолютно відмінною тематики. Також нетематичні запити могли бути оформлені у вигляді гіпертекстових посилань на слова, які цілком відповідають тематиці ресурсу. Однак за посиланням відкривався сайт абсолютно іншої спрямованості. Сьогодні даний метод використовується в більш цивілізованому вигляді – розміщення платних посилань на спеціальних довідкових біржах – і відноситься, скоріше, до сірих методів.

Дорвеи: термін для позначення сайтів, які спеціально створюються для розкрутки інших ресурсів. При переході з пошукової системи на такий сайт ви моментально перенаправляє на інший ресурс, який не відповідає тематиці вашого запиту. Це так званий редирект.

Свопінг: метод, при якому вміст сторінки повністю замінюється на інше після того, як сайт був проіндексований пошукачем по певних запитах. Метод можна назвати досить «відчайдушним», тому що працює він лише до першого апдейта пошукової системи, тобто дуже недовго. Застосовується він оптимізаторами при разовому наданні послуг, коли вноситься передоплата за виведення сайту в топ, але немає мети постійної співпраці.

Клоакинг: витончена маскування вмісту сторінки від пошукових роботів. За допомогою спеціального скрипта на сайті обчислюється IP-адреса пошукового робота, для якого тут же пропонується змінений контент. У той час як звичайні відвідувачі бачать іншу версію, яка не відповідає їхнім запитам.

Використання «чорних» методів оптимізації заборонено і обчислюється автоматично або ж встановлюється за скаргою до адміністрації пошукової системи. І в тому, і в іншому випадку сайту загрожує виключення з пошукової видачі з усіма витікаючими наслідками. На сьогоднішній день ці методи практично зжили себе і застосовуються лише для короткочасного нагона трафіку. Часто ними користуються ресурси з сумнівним або навіть протизаконним змістом.

«Сірі» методи пошукової оптимізації

На відміну від «чорних» методів, «сірі» офіційно не заборонені пошуковими системами і досить часто застосовуються до цих пір. Однак і в їх основі лежить спроба впливати на пошуковики з метою поліпшення позицій сайту у видачі.

Збільшення входжень ключових запитів: один з найпопулярніших методів, в основі якого – насичення тексту «ключовими словами» з певною частотою входження. Намагаючись аналізувати і підлаштовуватися під нові алгоритми пошукових систем, оптимізатори виводять певні формули для просування сайтів за допомогою контенту. У них враховується оптимальний розподіл ключових слів на сторінку (в залежності від частотності запиту), процентне співвідношення кількості слів в тексті і входжень запиту, словоформи, а також – оптимальна кількість слів між двома входженнями. Такі формули, зрозуміло, можуть бути дуже приблизними і не дають ніякої гарантії на поліпшення позицій.

«Сірі» і «білі» дорвеи: відрізняються від використовуваних в «чорному» SEO тим, що містять повноцінний унікальний контент. У випадку з «сірими» дорвеями такі сайти потрібні для того, щоб передавати головному, просувається ресурсу свої основні показники: індексованих, тИЦ і позиції в пошуку. «Білі» дорвеи не використовують прямий редирект, а лише містять текст рекламного характеру з посиланням на основний сайт. Даний метод не порушує будь-яких правил по відношенню до пошукових систем.

Купівля посилань: використовується для нарощування посилального оточення. Посилання закуповуються на спеціальних біржах, після чого розміщуються на майданчиках схожої тематики з хорошими тИЦ і PR.

Поступово «сірі» методи присікаються за допомогою зміни алгоритмів і втрачають свою ефективність. Деякі з них і зовсім забороняються, якщо виявляються занадто явні зловживання. Так, до цих пір на слуху гучний скандал з виключенням з результатів пошуку багатьох сайтів, що просуваються великими SEO-компаніями. Причиною послужили нібито виявлені накрутки за допомогою нагона трафіку користувачів через соцмережі. Тому найбільш авторитетні SEO-компанії і ресурси все частіше вдаються виключно до «білих» методів.

«Біле» SEO

«Білі» методи пошукової оптимізації – офіційно дозволені і допустимі пошуковими системами. Вони полягають, перш за все, в грамотній роботі над сайтом, його зручністю і інформативністю для користувача, з дотриманням рекомендацій пошукових систем. Такі методи часто використовуються в рамках комплексного інтернет-маркетингу і виключають штучне вплив на позиції сайту в пошуковій видачі.

Оптимізація сайту: включає в себе комплекс заходів щодо поліпшення якості контенту, навігації, вмісту html-коду. Зокрема, складається грамотне семантичне ядро, в повній відповідності з тематикою сайту. Використовується унікальний і змістовний контент, який повністю відповідає тематиці і не перенасичений ключовими запитами. Проводиться внутрішня перелінковка сторінок (проставляються посилання на розділи), підбираються якісні домени і піддомени, URL внутрішніх сторінок (що містять основні ключові запити, написані транслітом). Відстежується неякісні посилання і некоректні відповіді сервера на звернення до розділу (в разі помилки запиту, падіння хостинг-сервера, видалення сторінки та ін.). Особлива увага приділяється складанню файлу robots.txt, призначеного для повідомлення інформації про сайт пошуковим роботам, а також – заповнення МЕТА-тегів в html: Title, h1, Decscription, Keywords.

Просування сайту: розміщення інформації і посилань на сайт на тематичних ресурсах, проведення рекламних кампаній, публікація якісних статей і інші способи природного нарощування посилального оточення.

Такі методи дають результат не так швидко, як «сірі». Але і ефект від них буде стабільним і тривалим, без ризику будь-яких санкцій з боку пошукових систем. Крім того, «біле» SEO забезпечить вашому сайту унікальний і інформативний контент, зробить його більш привабливим для відвідувачів. Що, без сумніву, позначиться на конверсії.