Свобода слова як маркер українського суспільства: група Стерненко загрожувала розправою провідною NEWSONE Діані Панченко

5-14-2020
В Одесі активіст Сергій Стерненко убив чоловіка, який напав на ...Багато українських журналісти, на жаль, до сіх пір не можуть відчувати себе в безпеці. Їм продовжують загрожувати, в тому числі фізичною розправою, не кажучи про постійні звинувачення та образи. Також хочемо вам порекомендувати Сергей Стерненко убив чоловіка в Одесі.

Подібний випадок стався з журналісткою та ведучою телеканалу NEWSONE Діаною Панченко.

Діана вела підготовку спецпроекту “Друге травня. Згадати все”, присвяченому трагічним подіям п’ятирічної давності, що стався в Одесі. У зв’язку з цим телеведуча шукала учасників тих подій або їх родичів, щоб вони вийшли в прямий ефір і поділилися своєю історією. Відповідний пост провідна розмістила на своїй сторінці в Facebook.

“Друзі, потрібна допомога! Шукаємо родичів загиблих або очевидців трагедії 2 травня в Одесі. Пишіть в личку. Справа важлива і потрібна”, – написала вона.

Нічого протизаконного, або образливого – для журналістів подібний пошук через Facebook – часта практика.

У коментарі під постом тегнулі відомого в Одесі націоналіста Сергія Стерненко. У минулому році на нього було здійснено збройний напад, в ході якого він убив чоловіка, після чого проти Стерненко відкрили кримінальну справу.

Стерненко відмовився допомогти в пошуку героїв для програми. Відразу після цього коментувати пост взялися користувачі Facebook, звинувативши Діану в “роботі не Росію”. Деякі пообіцяли ведучою “скоро зустрітися з Бузиною (Олесь Бузина, журналіст, убитий радикалами в Києві 16 квітня 2015 року. – Прим.)”, Побажавши “горіти в пеклі”.

“Другий день у мене в личку і коментарях – образи і погрози. Від” скоро зустрінешся з Бузиною “до” гори в пеклі “. Це все що потрібно розуміти про атмосферу в нашому суспільстві”, – написала з цього приводу Діана.

У зв’язку з поданими погрозами Діана Панченко має намір звернутися в поліцію, а також повідомити про це представникам ОБСЄ в Україні.

Телеканал NEWSONE рішуче засуджує погрози на адресу журналістки. Ми працюємо над тим, щоб показати своїм глядачам події в Україні та світі з різних точок зору, і надати ефір кожному, – незалежно від його політичних поглядів.