Як вибрати адвоката

8-1-2021

 

Адвокат – фахівець, до послуг якого кожна людина звертається хоч раз у житті. Як знайти грамотного адвоката? як вибрати з великої кількості фахівців, якщо всі вони мають вищу юридичну освіту, стаж роботи за юридичною спеціальністю не менше двох років, стажування в адвокатській освіті, діяльність яких контролюється з боку адвокатської палати та міністерства юстиції? розібратися в тонкощах адвокатської діяльності – задача не проста. Звертайтеся за посиланням послуги адвоката у Львові та отримайте кваліфіковану допомогу від фахівця.

Отже, де які поради – як вибрати і спілкуватися з адвокатом”?

1. Потрібно пам’ятати, що універсальних адвокатів немає. Завжди “хороший” адвокат спеціалізується на якихось конкретних спорах: цивільних, житлових справах, сімейних спорах, захисту у кримінальних справах, на представництві в судах загальної юрисдикції або в арбітражних судах, при неспроможності (банкрутство) або в корпоративних спорах і т.д. Тобто при пошуку хорошого адвоката потрібно орієнтуватися на те, за яким профілем він спеціалізується. Але, якщо ви знаходите інформацію із зазначенням широкого кола справ, за якими працює адвокат, то це повинно вас насторожити. Адвокат може братися за будь-які ситуації, але він не відповідає і не може за правилами ділової етики відповідати за кінцевий результат надання юридичної послуги. Його завдання-забезпечити юридичний процес. А ось наскільки якісно це буде зроблено, як раз залежить від його професіоналізму саме в цих питаннях.

2. Якщо ви шукайте адвоката по інтернету, то не варто «кидатися» на першу ж посилання, яке вам випало. Тобто перший у випадаючому списку – не означає, що це найкращий адвокат! шукайте далі.;

3. Якщо ви вибрали кандидата в адвокати, то для перевірки його статусу зайдіть на сайт адвокатської палати регіону і в реєстрі адвокатів перевірте його реєстраційний номер. За номером ви зможете дізнатися:

– коли він зареєстрований в якості адвоката, тобто який у нього “адвокатський стаж”;

– чи діє це адвокат, тому що статус може бути припинений або припинений, а також в якій адвокатській освіті він зареєстрований (адвокат з досвідом може працювати і самостійно через відкриття свого адвокатського кабінету).

На сайті адвокатської палати волгоградської області www.apvo-volgograd.ru можна додатково в реєстрі знайти телефон і адресу його адвокатської освіти.

4. Перевірте досвід роботи кандидата, спеціалізацію та ділову репутацію. Це можна зробити через пошук рішень судів, в яких адвокат брав участь. Наприклад, на сайтах судів , а також через сайти з відгуками про адвокатів.

5. Обов’язково укладайте угоду з адвокатом. Деякі адвокати не роблять цього, намагаючись “оптимізувати” оподаткування, що порушує норми податкового, кримінального кодексів, кодексу про адміністративні правопорушення, законодавства про адвокатську діяльність та адвокатуру та кодексу професійної етики адвоката.

6. Перед підписанням обов’язково уважно прочитайте текст угоди, навіть якщо ви попередньо все обговорили з адвокатом, навіть якщо вам екстрено потрібна допомога захисника (наприклад, родич затриманий). Дуже часто зустрічаються випадки, коли довірителі підписують угоду «не дивлячись», довіряючи професіоналу, а потім дивуються, виявивши в тексті щось, про що не було домовленостей.

Пам’ятайте, що угода становить професіонал, і він його складає так, щоб в першу чергу захистити свої власні інтереси. Довіряй, але перевіряй! один примірник підписаного обома сторонами угоди обов’язково повинен бути переданий адвокатом довірителю, тобто угода повинна бути у вас на руках з підписом адвоката.

7. Адвокати працюють найчастіше за попередньою оплатою. Адвокат повинен надати довірителю квитанцію про оплату послуг, навіть якщо послуги сплатили по онлайн-банку. У квитанції вказується, хто і за що оплачував, а також хто отримав гроші. Належним чином оформлене з угоди (його предмет, тобто те, що повинен зробити адвокат) і документи про оплату в таких випадках допомагають вирішити спірну ситуацію.

8. Навіть якщо укладено угоду між довірителем і адвокатом і послуги попередньо оплачені – це не означає, що довіритель може розслабитися і чекати бажаного для нього правового результату.необхідно оформити довіреність на адвоката, відповідно адвокат повинен виписати ордер. Довіритель часто повинен надати адвокату документи, необхідні для ведення справи. Передавати документи адвокату потрібно обов’язково за актом прийому-передачі, в якому відображається, які документи були передані, в копіях або оригіналах. Повертати документи адвокат у свою чергу також повинен за актом прийому-передачі, щоб довіритель не мав можливості говорити, що йому їх не повернули.

9. Довіритель повинен сам постійно цікавитися ходом проведення адвокатом робіт по дорученому довірителем справі у самого адвоката і через інші доступні джерела.

Якщо довіритель потребує судового захисту і доручає складання позовної заяви (іншого процесуального документа), подачу його до суду і представлення інтересів в суді, то довіритель може сам перевірити: чи подано воно і коли буде розглядатися по суті на сайті суду в інтернет.

10. При спілкуванні з адвокатом потрібно дотримуватися правил ділової етики, навіть якщо ви з адвокатом спочатку в хороших відносинах. Дзвонити і писати адвокату в месенджерах потрібно в робочий час і тільки в екстрених випадках виходити за його рамки (затримання, арешти, дтп та ін.). Як правило, з адвокатом узгоджується заздалегідь час спілкування і можливості звернення в неробочий час.