Як вибрати агентство з візами

6-12-2020
Довгострокові візи, яку вибрати? - Wiki.co.ua

Шенгенська віза відкриває дорогу майже у всі країни Європи, але ходять легенди, що отримати її непросто: пачки документів, консульства, відмови — і все заново. Багатьом простіше звернутися в агентство, ніж робити візу самостійно, — а це ще витрачені гроші. Також хочемо вам порекомендувати кадровое агентство по трудоустройству за рубежом для граждан украины

Я розповім, як самостійно подати документи на візу і з першого разу її отримати.

За шенгенською візою можна потрапити в країни, які підписали Шенгенську угоду:

Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія.

І ці теж, хоча угоди вони не підписували. Просто визнають Шенген «за свого»:

Албанія, Андорра, Болгарія, Ватикан, Кіпр, Монако, Румунія, Хорватія, острів Бонайре, Саба і Сінт-Естатіус, Кюрасао і Сен-Мартен, Гібралтар, Французька Гвіана та Мексика.

До 1985 року, щоб проїхати на поїзді з Амстердама в Париж, потрібні були мінімум три візи: голландська, французька і транзитна бельгійська. Така бюрократія ускладнювала торгівлю і туризм. Країни втрачали гроші. Тому представники Бельгії, Люксембургу, Франції, Німеччини і Голландії (перші сміливці) підписали угоду, яка поступово скасовувало паспортний контроль на їх межах. Справа відбувалося поряд з селом Шенген.

Угода набула чинності 26 березня 1995 року: цей день вважається днем народження Шенгенської візи та Шенгенської зони. Вони народжувалися в муках: із-за суперечок, то з-за чиєїсь неготовність все відкладалося вісім разів. І навіть 26 березня не все було гладко: дата припала на неділю, і консульства були закриті. Так що перший чоловік зміг подати документи на Шенген тільки 27 березня, на наступний день.

Візи видають консульства 26 країн, які підписали Шенгенську угоду. Подати документи безпосередньо в консульство непросто. Наприклад, в цьому році я хотів записатися на подачу документів в консульство Франції, але чекати своєї черги потрібно було три місяці. Так буває не завжди: наприклад, в іспанське можна

Багато консульства передали функції по прийому документів візових центрів. Це посередники, які збирають документи, перевіряють, передають їх в консульство і забирають, коли віза готова. У кожного центру є свій сайт з докладною інформацією про записи та документи. Ось посилання:

У Словаччині та Люксембургу візових центрів немає — треба записуватися на прийом до консульства.

Отримувати візу потрібно у тієї держави, в якому проведете найбільше часу при першій поїздці по цій візі. Уявіть, що ви з Фінляндії на поромі вирушаєте у Швеції, де проведете тиждень і повернетеся назад в Україну. Вам потрібно йти в візовий центр Швеції. Якщо і там, і там ви проведете за три дні, то країну для візи можна вибрати.

Важливо: не треба вибирати консульство за принципом «воно ближче всього» або «там простіше отримати візу». По-перше, якщо ви відкриваєте іспанська Шенген у Франції, вас можуть розгорнути на кордоні (якщо не доведете, що ви у Франції транзитом). По-друге, можуть бути проблеми з отриманням наступного Шенгену.

У шенгенської візи є кілька категорій, туристам потрібна віза категорії C. Для її оформлення повнолітнім громадянам  потрібні ці документи:

Неповнолітнім, студентам, пенсіонерам, бізнесменам потрібно трохи інший набір документів. Уточніть його у візовому центрі.