Як вибрати акваріум для риб

10-4-2020

not found

Зміст

Вступ

З кожним роком все більшої популярності набирає такий напрямок в акваріумістики, як нано-акваріуми. Під цим поняттям розуміється зміст ємностей, обсяг яких не перевищує 40 літрів (а зазвичай навіть менше). Подібні акваріуми мають ряд переваг: вони не займають багато місця, їх легко вписати в будь-який інтер'єр, а обслуговування проводиться досить швидко, не кажучи вже про економію води, кондиціонерів і корми.

Основні труднощі змісту маленьких акваріумів – це їх «нестабільність», тобто порушити біологічний баланс в них набагато простіше, ніж в акваріумах більшого обсягу, хоча сучасні препарати і обладнання нівелюють цей момент. Але, на жаль, далеко не всіх водних мешканців можна утримувати в таких мініатюрних ємностях, для цього можна використовувати тільки види розміром не більше 5 см.

Пропонуємо вашій увазі топ 10 рибок, які відмінно підійдуть для заселення маленького акваріума.

види

гуппі Ендлер

Молодший брат всесвітньо відомої рибки гуппі також став справжньою знахідкою для любителів нано-акваріумів. Невеликий розмір тіла (до 3,5 см) дозволяє утримувати гуппі Ендлер в акваріумах об'ємом 30-40 літрів. Яскраво забарвлені самці стануть справжньою окрасою. При цьому, гуппі Ендлер ще й живородящий вид, що означає повну відсутність проблем з отриманням потомства.

Рибки добре уживаються з будь-якими пропорційними видами. Ось тільки з звичайними гуппі їх краще не садити, адже представники цих двох споріднених груп можуть схрещуватися.

гурамі карликовий

Карликовий гурамі, безумовно, поширений набагато менше своїх найближчих родичів, що перш за все пов'язано з досить непоказною забарвленням рибки. Проте, для утримання в невеликому акваріумі важко відшукати більш підходящого кандидата. Дорослі карликові гурамі виростають до 4 см в довжину. Як і іншим лабірінтовим, їм не потрібно примусова аерація, адже рибки здатні засвоювати атмосферне повітря. Утримувати карликових гурамі найкраще у видовому акваріумі.

кардинал

Кардинали відомі аквариумистам дуже давно. Перші екземпляри потрапили в руки любителів більш 80 років тому. За своєю красою кардинали нітрохи не поступаються своїм тропічним конкурентам – Неоніла, адже мають на тілі яскраву блискучу смужку. Однак з точки зору витривалості кардинали дадуть фору багатьом акваріумних мешканцям. Рибки прекрасно переносять прохолодну воду, відмінно уживаються з живими рослинами і стануть хорошим вибором для заселення в невеликий акваріум, адже вони не виростають більше 4 см. Утримувати рибок необхідно зграйками, однак акваріума об'ємом 30 літрів буде достатньо для цієї мети. Та й з сумісністю ніяких проблем не виникне, якщо вибирати в сусіди невеликі миролюбні види. Сам кардинал нікого не образить.

Мікрорасбора галактика

Після свого відкриття в 2006 році мікрорасбора галактика сильно підштовхнула розвиток такого напрямку, як нано-акваріум. Ці крихітні мешканці високогірних озер М'янми – справжня знахідка для невеликого обсягу. І справа тут не тільки в мініатюрному розмірі (довжина дорослої особини рідко досягає 3 см), але і в приголомшливою забарвленням: на сіро-блакитному тілі розкидані світлі плями, а плавники мають яскраво-червоний колір. Не дивно, що багато фахівців, вперше побачивши фотографії мікрорасбори галактика, взяли їх за підробку.

Утримувати рибок необхідно зграйками, адже саме в групі повністю розкривається їх цікаве соціальну поведінку. Підселювати до мікрорасборе галактика можна тільки співмірні миролюбні види риб.

нанностомусов

Уже в самій назві роду відображений мініатюрний розмір цих акваріумних мешканців, адже нанностомусов перекладається як «маленький рот». І дійсно, максимальний розмір цих рибок не перевищує 3 см, що робить їх відмінними кандидатами для утримання в невеликих акваріумах.

Нанностомуси – рибки стайня, поселяти їх необхідно групою, в якій вибудовується сувора ієрархія. В основному рибки активні ввечері, вдень же воліють дрейфувати у поверхні води. Цікавою особливістю нанностомусов є зміна забарвлення тіла протягом доби – у сутінках рибки стають світлішими.

Нанностомуси відмінно сумісні з невеликими декоративними видами риб.

Отоцинклюс

Навіть в міні-акваріумах хотілося б бачити сомиків, які є справжніми помічниками акваріумістів. Вони доїдають залишки корму і активно винищують водорості. На жаль, більшість представників цієї групи риб мають досить великий розмір, а утримувати їх доводиться зграйкою. Але сомик отоцинклюс – приємний виняток. Цей мініатюрний кольчужний сом ледве сягає розміру 3 см, тому для його змісту не знадобиться акваріум великого обсягу. Незважаючи на свій скромний розмір, отоцинклюс – справжній трудяга, який активно знищує водорості в акваріумі, допомагаючи утримувати його в чистоті.

Петушок

Рибки півники найчастіше поселяються в акваріуми невеликого обсягу. Це пов'язано з тим, що бійцівські рибки відносяться до групи Лабірінтовий, тобто мають особливий орган (лабіринт), що дозволяє їм використовувати для дихання атмосферне повітря. Це робить необов'язковим наявність примусової аерації в акваріумі. Однак наявність фільтра дуже важливо навіть для настільки витривалих риб, тому в ідеалі акваріум для півника повинен мати обсяг хоча б 20 літрів.

Компанії півник також не вимагає. Двох самців містити разом не можна, будуть постійні сутички. Якщо бажаєте завести самок, то їх повинно бути не менше двох, щоб надмірно активний самець розпилював свою можливу агресію. Але навіть в повній самоті півники відчуваю себе досить комфортно.

Попондетта Фурката

Попондетта Фурката в природі мешкає виключно на острові Нова Гвінея. Ця невелика рибка виростає в довжину до 4-5 см, тому для її утримання не знадобиться акваріум великого обсягу. Попондетта веде стайня спосіб життя, поза групою рибки відчувають сильний стрес.

Попондетта Фурката забарвлена в жовто-зелений колір, плавники мають жовту окантовку. Спинний плавник розділений на дві частини, а грудні спрямовані вгору, що робить їх схожими не великі вушка. А ще у рибки присутній блакитна окантовка очей, яка блищить в відбитому світлі.

І нехай у змісті це не найпростіша рибка, її прекрасний вид, безумовно, мало кого залишить байдужим. У відповідному обсязі акваріума Попондетта можна без проблем утримувати з дрібними харацінових або даніо.

Псевдомугіл Паскал

Псевдомугіл Паскал – мініатюрна акваріумна рибка з привабливим зовнішнім виглядом. У самців анальний і спинний плавник віялоподібні з численними темними точками. Основний колір тіла – помаранчевий, а на спинці є блискуча синя смуга, як у неонов. Райдужка очі забарвлена в блакитний колір, тому часто групу близьких до псевдомугілу видів називають «голубоглазка». Максимальний розмір, до якого можуть вирости рибки, становить 3,5 см.

У природі цей вид живе лише на острові Нова Гвінея. Утримувати псевдомугілов необхідно зграйками, можливе суміщення з іншими пропорційними рибками, близькими за темпераментом.

Тетра Аманди

Порівняно молодий акваріумний вид, який відмінно підійде для акваріумів невеликого обсягу. Розмір цієї крихітки ледь досягає 2 см. Однак зграя насичено помаранчевих рибок виглядає дуже ефектно, особливо в акваріумі-травник.

Можливо спільне утримання в загальному акваріумі з дрібними миролюбними видами. Маючи невеликий досвід, є ймовірність навіть розмножити цих тетр в домашніх умовах.

Також хочемо вам порекомендувати zoocool.ua/akvariumistika/akvariumy/