Як вибрати акваріум

10-4-2020
Як вибрати акваріум для дому - ZAV Club - ідеї та технології для дому та саду

Як вибрати акваріум: насолода для очей і будинок для риб

До вибору акваріума існує два підходи – аматорський і професійний. Любитель вибирає модель за зовнішніми параметрами: приміряється, наскільки добре вона впишеться в інтер’єр і яке враження справить на гостей. Профі ж акцентує увагу на матеріалі, якості комплектуючих, специфіці акваріумного обладнання та інших спеціалізованих моментах. А якщо ви хочете знати, як вибрати акваріум, красивий і якісний, то має сенс об’єднати два підходи, взявши найкраще від кожного з них. Також хочемо вам порекомендувати zoocool.ua/akvariumistika/akvariumy/ вибір акваріума в інтернет магазині zoocool.

Cкладові акваріума

Для новачка акваріум – це безпосередньо резервуар, який заповнюється водою. Насправді, аксесуар складається з декількох частин:

 • акваріум або банку – та сама ємність для води і живуть у ній тварин і рослин;
 • тумба – підставка, на яку встановлюється ємність;
 • кришка – служить не тільки для накриття акваріума, але і для монтажу різного устаткування;
 • обладнання – сюди відноситься компресор для подачі повітря, фільтри і багато іншого;
 • декор – всілякі замки, черепки і інші предмети, які функціонально не приносять користі, зате радують око.

У кожного з компонентів акваріума для риб є свої особливості, які слід враховувати.

Вибір акваріума за зовнішнім виглядом і розміром

Перед тим як приступати до детального розгляду матеріалів для акваріума, характеристик тумби і параметрів обладнання, оцініть, куди ви маєте намір його поставити, яким елементом декору він буде – вбудованим, наприклад, або окремо стоїть. За зовнішнім виглядом і типом конструкції розрізняють наступні варіанти:

 • Кутовий – як видно з назви, встановлюється в кутку, відрізняється великою глибиною і шириною. Таку форму можна дуже ефектно обіграти в дизайн-рішенні, зробивши акваріум оригінальним акцентом. Кутові акваріуми універсальні для будь-якого типу приміщення-як для будинку, так і для офісу або громадського закладу.
 • Настінний – компромісний варіант між естетикою і функціональністю. За ним трохи складніше доглядати, ніж за звичайної прямокутної банкою, зате виглядає такий варіант досить ефектно – як «живий» плоский телевізор. Відмінною особливістю настінного моделі є її невелика ширина.
 • Панорамний – із зігнутим склом, яке часто виконує роль збільшувального. Панорамний акваріум може бути великим і не дуже, але, в будь-якому випадку, його відмінною рисою стане те, що риб за склом можна буде розглянути в найдрібніших подробицях. Але цей тип акваріума вимагає більш ретельного догляду, оскільки бруд на стінках буде помітніше, ніж в інших типах.

Прямокутний – класичний варіант, який більшість новачків і уявляє собі, коли чує слово «акваріум».

Вибираючи форму акваріума, не забувайте враховувати вільне місце в своєму будинку.

Якщо кути вже зайняті меблями або технікою, то кутова модель туди навряд чи впишеться. А настінну краще вішати туди, де є багато вільного місця на стіні.

Розмір же залежить від наявності вільного місця, а також від виду риб, рослин в резервуарі.

Маленький акваріум добре підійде для новачків і змісту невеликих тропічних рибок і креветок. Потрібно розуміти, що в маленькому акваріумі досить тендітна екосистема, тому, перед тим як заселити туди живність, необхідно проконсультуватися з фахівцем. Екосистема в резервуарі середнього розміру буде більш стабільною, а великий обсяг дає масу можливостей для експериментів.

Враховуйте пропорції: ідеальним варіантом буде співвідношення ширини до висоти, максимально наближене до 3: 2.

Критерії основної частини акваріума

Щоб вибрати кращий варіант акваріума, потрібно в першу чергу оцінити ту його частину, які професіонали називають банкою. При її виборі головне:

 • Тип скла – може бути акриловим або силікатною. Акрилове скло також називається плексигласом і суттєво поступається силікатній по стійкості до подряпин. Якщо ж говорити про переваги плексигласу, то він краще тримає тепло, тому добре підходить для утримання тропічних рибок. Крім того, акрил досить легко просвердлити, що дуже зручно, якщо ви збираєтеся підвісити всередині акваріума зайву полку або прикріпити його на стіну. Силікатне скло твердіше плексигласу, але і більш крихке. З нього, як правило, виготовляють класичні моделі прямокутної форми, так як зігнути силікатне скло в процесі виготовлення дуже складно.
 • Товщина скла – безпосередньо залежить від висоти акваріума, чим вона більша, тим товщі скло потрібно. Крім того, перед покупкою рекомендується уважно оглянути виріб: на поверхні скла не повинно бути відколів і подряпин, інакше це може негативно позначитися на міцності стінок.
 • Шви – в місцях сходження стін вони повинні бути максимально акуратними, без стирчать залишків силіконового герметика та інших видимих дефектів.
 • Торці стекол – в якісних моделях повинні бути добре відшліфовані. Якщо торець скла гострий, то про нього можна запросто поранитися. Також шліфування ребер скла дозволяє прибрати мікротріщини, які з часом руйнують стінки акваріума.
 • Ребра жорсткості – служать для підвищення міцності стінок акваріума. Вони обов’язково повинні бути, якщо довжина виробу перевищує 0,5 метра. В іншому випадку скло може дуже скоро тріснути.

Габарити акваріума визначаються вільним місцем в плануванні кімнати, а також розміром мешканців акваріума, вашим смаком.