Як вибрати вишиванку

3-12-2020
Вишиванка ручної роботи Гуцульська


Особливої уваги заслуговують українські вишиванки, які оселилися в гардеробі багатьох сучасних людей. Вони відрізняються оригінальним дизайном, практичністю в шкарпетці, універсальністю. У цій статті ми розповімо, як вибрати таку сорочку.
Головний критерій при виборі вишиванки — це фасон. Якщо він підібраний вдало, то річ буде сидіти по фігурі, приховувати недоліки і підкреслювати достоїнства. Власницям стрункої статури підійдуть практично будь-які моделі. Вони можуть носити як приталені сорочки, так і об’ємні. Повним жінкам підійдуть туніку образні вишиванки, приховують зайві кілограми на талії. Чоловічі вишиванки не можуть похвалитися розмаїттям фасонів.
Сучасним молодим людям варто віддавати перевагу футболкам «під вишиванку», які дуже практичні в шкарпетці. Їх можна сміливо комбінувати з джинсами і кедами. Для чоловіків середнього і старшого віку призначені фасони з довгими рукавами, які виглядають дорого і елегантно. Також хочемо вам порекомендувати в магазині UkrainArt вибрати вишиванку на свій смак.

Українці завжди усвідомлено вибирали колір полотна для вишиванки, адже кожен з них наділений сакральним змістом і може захищати людину від бід. Зелений колір символізує рослинний світ. Він допомагає знайти душевну рівновагу, заспокоює, захищає серце і легені. Синій колір тотожний неба і води. Він покращує розумову діяльність і розвиває інтелект. Червоний означає любов і вогонь. Він захищає сечостатеву і опорної – рухові системи. Традиційні вишиванки прикрашаються вишивкою на самому полотні. Вона може бути ручною або машинною. У будь-якому випадку, така сорочка відрізняється унікальністю і обов’язково порадує свого власника. При цьому варто знати, що її відносно висока ціна. Ще один варіант вишивки — це вставки. Вони нашаровуються зверху на полотно. Коли річ зноситися їх можна перенести на інший одяг.

Ще з давніх часів вважалося, що візерунок на вишиванці володіє магічними властивостями. Тому рукодільниці ретельно підходили до його вибору, виходили з того, що потрібно було залучити в життя: любов, багатство, удачу, плодючість і так далі.
У давнину цей узор вишивався на сорочки для чоловіків, які вирушали в далеку дорогу на заробітки або на війну. Примітно, що, згідно з тим же повір’ями, оберегом може бути тільки вишиванка ручної роботи. Таким чином, вибирати вишиту сорочку варто відповідально.