Як зробити ліквідацію підприємства

9-14-2020
Консультация 21.04.20 — Профи-Аудит

 

Якщо підприємство не може повністю розрахуватися з кредиторами, тоді не можна зробити висновок процес ліквідації і може виникнути необхідність розпочати процес неплатоспроможності.

У порівнянні з реєстрацією підприємства, ліквідація може тривати довше і процес ліквідації може бути набагато складніше процесу реєстрації. Також хочемо вам порекомендувати https://apriori-biznes.dp.ua/likvidatsiya-predpriy ліквідація підприємства.

Так як товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) є найбільш поширеною формою ведення комерційної діяльності в Латвії, в дана сторінка відноситься до ліквідації ТОВ.

Які можуть бути причини ліквідації?

  • Рішення власників. Наприклад, підприємство не веде комерційну діяльність і власники в майбутньому не планують використовувати дане підприємство для ведення комерційної діяльності.
  • Рішення державних органів (суду, Служби державних доходів, Реєстру підприємств) .Якщо певні документи або ситуація з підприємством не відповідає правовим нормам, може загрожувати процес примусової ліквідації. Наприклад, підприємство не є в юридичному адресе. Якщо Регістр підприємств констатував, що підприємство не виконує певні вимоги закону, тоді Регістр підприємств відправляє попередження на юридичну адресу. Якщо підприємство не реагує на попередження і не виконує певні вимоги закону, тоді Регістр підприємств має право подати позов до суду з вимогою почати ліквідацію підприємства.
  • Закінчився в статуті вказаний термін (якщо підприємство було засновано на певний термін) або досягнуті в статуті зазначені цілі (якщо підприємство було засновано для досягнення певних цілей). Такі випадки дуже рідкісні.

Процес ліквідації.

У звичайному випадку власники підприємства (збори власників часток) приймає рішення про припинення діяльності. Якщо державна установа припинило діяльність підприємства, і Регістр підприємств або суд не отримав від певного зацікавленої особи заяву про призначення ліквідатора, і у підприємства не оголошений процес неплатоспроможності, тоді Регістр підприємств приймає рішення про виключення підприємства з комерційного регістра. У такому випадку процедура ліквідації складається з двох частин:

  • Рішення державної установи про припинення діяльності підприємства.
  • Виключення підприємства з комерційного регістра. Підприємство юридично перестає існувати і все майно підприємства переходить державі.

Після рішення про припинення діяльності, ТОВ немає права займатися комерційною діяльністю. ТОВ може тільки здійснювати дії, які необхідні для ліквідації підприємства.